A holland kapcsolat

Aki követi a magyar közélet eseményeit, felfigyelhetett rá, hogy Szijjártó Péter külügyminiszter sokkal határozottabb, karakánabb, következetesebb politikát képvisel, mint elődei. Jómagam kinevezésekor úgy véltem, a miniszterelnök saját kézbe vette a külügyeket, amit addig elkötelezett atlantisták irányítottak.

Borbély Zsolt Attila

2017. augusztus 29., 00:072017. augusztus 29., 00:07

Aki követi a magyar közélet eseményeit, felfigyelhetett rá, hogy Szijjártó Péter külügyminiszter sokkal határozottabb, karakánabb, következetesebb politikát képvisel, mint elődei. Jómagam kinevezésekor úgy véltem, a miniszterelnök saját kézbe vette a külügyeket, amit addig elkötelezett atlantisták irányítottak. Vélhető, hogy Szijjártó minden fontos lépesét egyezteti a kormányfővel, ezzel együtt önálló aktornak néz ki, aki hitelesen követi az orbáni paradigmát, mely szerint a magyar külügy lépéseit nem absztrakt értékek, nem is a térséget gyarmatnak tekintő globális háttérhatalom elvárásai, hanem Magyarország érdekei kell meghatározzák.

A holland nagykövet otromba és rágalmazó nyilatkozatára (miszerint a szélsőséges iszlamisták ugyanolyan elv mentén kreálnak ellenséget, mint a magyar kormány) adott válaszreakció, konkrétan a Hollandiában akkreditált magyar nagykövet hazarendelése és a nagyköveti szintű diplomáciai kapcsolatok szüneteltetése egyértelműen ebbe a sorba illeszkedik. Azért külön elismerés illeti, hogy arra is rámutatott: a nagykövet azon megnyilatkozása is sérelmes magyar és európai szempontból egyaránt, miszerint olyan merénylet, mint Barcelonában bárhol előfordulhat. Hadd idézzük: „Mi soha nem fogjuk elfogadni, hogy Európa olyan kontinens legyen, ahol bárhol előfordulhat autós merénylet, emberek halálát okozva.”

Ami az autós merényleteket illeti: igen, ilyen bárhol előfordulhat, ahol kellő számban élnek muszlimok. Kevesen merik kimondani azt, amit például Bill Warner Saria törvény nem muzulmánoknak című könyve leír és adatol: magával a vallással van a probléma, statisztikai szükségszerűség, hogy ahol e vallás követői nagyobb számban élnek, ott egy részük radikalizálódik, és akár terrorcselekmények elkövetéséig elmegy. S ezt a megállapítást fényesen igazolja az utóbbi évek krónikája.

A recept egyszerű: meg kell állítani a betolakodók beözönlését, az illegális itt-tartózkodókat ki kell utasítani, a már állampolgársággal rendelkezőket pedig fokozottan ellenőrizni. A baj az, hogy az unió vezetői, akik e receptet alkalmazni hivatottak, az ellenfélnek játszanak. Így nem csoda, hogy embereik, mint például a holland nagykövet, minden elkövetnek e megoldási javaslat első számú hirdetője, a magyar kormány ellen.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Hirdetés
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Hirdetés
2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
Hirdetés
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust
Hirdetés