Nem volt kérdéses a Medicina sikere

Fotó: Haáz Vince

Utolsó hazai mérkőzésén az alapszakaszban a Marosvásárhelyi Medicina könnyedén, három játszmában legyőzte a Lugosi VSK-t a női röplabda A1 osztály 21. fordulójában.

Horváth Bálint Ottó

2016. március 13., 10:562016. március 13., 10:56

2016. március 13., 11:152016. március 13., 11:15

A bajnokság hatodik és hetedik helyezett együttese találkozott egymással szombaton este a Pongrácz Antal csarnokban. Mindkét csapat kiváló formában várta a mérkőzést, hiszen a Medicina hétközben a Bákói Știința elleni hazai sikerével bebiztosította helyét a Románia-kupa négyesdöntőjében, míg a vendégek egymás után négy bajnoki találkozót nyertek meg.

A pályán sokkal nagyobb volt a két együttes közötti különbség, mint azt a tabellán elfoglalt helyük mutatja, ugyanis a vásárhelyiek végig nagy fölényben játszottak, és magabiztosan győztek. A nyitójátszmában mindössze az első labdamenetekben volt szoros az eredmény, az első két pontot a lugosiak szerezték. Ezután gyorsan átvette a vezetést Medicina, és fokozatosan növelte előnyét, a szettet pedig tizenhárom pontos különbséggel fejezte be.

A második játékrész elején elhúztak Atanasz Petrov tanítványai, és bár a szett közepén megpróbáltak felzárkózni a vendégek, nem volt esélyük az egyenlítésre. A harmadik játszmában lépéselőnybe került Lugos, 8:6 arányban még vezetett, de ezután fordított a Medicina, és a végéig meggyőző játékkal fölényesen nyerte a szettet, egyben a mérkőzést. A hazaiaknál minden kerettag kivette a részét a sikerből. A tapasztalt hazai és külföldi  játékosok mellett pályára léptek a tehetséges fiatalok, mint Carmen Arniceru, Alexandra Babaş, Laura Molnar és Sonia Teianu.

Győzelmével a vásárhelyi együttes marad a ranglista hatodik helyén, ugyanis a forduló rangadóján az előtte egy ponttal álló Bákói Știința négy játszmában nyert a negyedik Bukaresti Dinamo ellen. Az alapszakasz utolsó fordulóját a következő hétvégén rendezik, a Medicina szombaton a Karácsonkői Unic otthonában játszik. Egy esetleges győzelemmel is kevés az esélyük a vásárhelyieknek, hogy megelőzzék Bákót, amely szintén idegenben, a Jászvásári Penicilina pályáján fejezi be az alapszakaszt.

Női röplabda A1 osztály, alapszakasz, 21. forduló, Pongrácz Antal csarnok, 100 néző:
Marosvásárhelyi Medicina–Lugosi VSK 3–0 (25:12, 25:21, 25:18)
Medicina: Zburova, O. Medic, Petra, Perovics, Kecman, Sz. Medics, Ispas, Franchin, Teianu, Molnár, Babaş, Arniceru. Edző: Atanasz Petrov
Lugos: Andreica, Bălae, Şonda, Rus, DeGeest, Petromăneanţ, Rotaru, Milanovics, Canea, Radonjics, Albastroiu. Edző: Luka Valerijan
Vezették: Florin Dragomir (Bukarest), Mircea Rus (Kolozsvár)