Előnyben a Medicina

Fotó: Haáz Vince

Három játszmában győzött a Marosvásárhelyi Medicina a vendég Lugosi VSK ellen az élvonalbeli női röplabdabajnokság rájátszásában, az 5–8. helyért zajló párharc első mérkőzésén.

Horváth Bálint Ottó

2016. március 29., 12:012016. március 29., 12:01

2016. március 29., 12:372016. március 29., 12:37

A nagy esélyesként pályára lépő vásárhelyi együttes végig kiegyensúlyozott teljesítménnyel múlta felül ellenfelét a szombati találkozón. Az első és a harmadik játékrészben szorosabb volt a küzdelem, viszont a második szettben a hazaiak mindössze nyolc pontot engedélyeztek a lugosiaknak. Ezzel a győzelemmel a Medicina nagy lépést tett a továbbjutás felé, és előnyből várja a visszavágót.

A két nyert mérkőzésig tartó párharc második találkozóját szombaton játsszák Lugoson. Amennyiben ismét Medicina-győzelem születik, a vásárhelyiek továbbjutnak, és küzdhetnek az ötödik helyért, ellenkező esetben harmadik, döntő mérkőzést rendeznek április 6-án Marosvásárhelyen. A másik párharcban a Bukaresti Dinamo szintén három játszmában győzött hazai pályán a Jászvásári Penicilina ellen.

Női röplabda A1 osztály, rájátszás, 5–8. hely, 1. mérkőzés:
Marosvásárhelyi Medicina–Lugosi VSK 3–0 (25:21, 25:8, 25:20)
Medicina: Zburova, O. Medic, Petra, Perovics, Kecman, Sz. Medics, Ispas, Franchin, Varga, Teianu, Molnár, Babaş, Arniceru. Edző: Atanasz Petrov.
Lugos: Andreica, Bălae, Şonda, DeGeest, Lungu, Petromăneanţ, Rotaru, Milanovics, Canea, Radonjics, Albastroiu. Edző: Luka Valerijan.

A párharc másik mérkőzésén:
Bukaresti Dinamo–Jászvásári Penicilina 3–0 (25:21, 25:12, 25:22)

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 09., csütörtök

Kilencedikként zárja az alapszakaszt a Medicina

Kiegyenlített küzdelemben, ötszettes mérkőzésen szenvedett vereséget a Marosvásárhelyi Medicina a Lugosi VSK-val szemben, ezzel biztossá vált, hogy a 9. helyen zárja a női röplabda-bajnokság alapszakaszát.

2017. március 06., hétfő

Egy játszmát nyertek meg a címvédő otthonában

Az élvonalbeli női röplabda-bajnokság 20. fordulójában a várakozások szerint vereséget szenvedett a bajnoki címvédő Balázsfalvi Alba otthonában a Marosvásárhelyi Medicina, azonban egy szettet mégis sikerült megnyernie.

2017. február 26., vasárnap

Legyőzte riválisát a Medicina

Szoros mérkőzésen négy játszmában felülmúlta a Karácsonkői Unic csapatát a Marosvásárhelyi Medicina a női röplabda A1 osztály 19. fordulójában.

2017. február 18., szombat

Egy szettig bírta a Medicina

Felnőtt ellenfele szintjére, mégis három játszmában alulmaradt a Marosvásárhelyi Medicina a Bukaresti CSM vendégeként az élvonalbeli női röplabda-bajnokság 18. fordulójában.

2017. február 11., szombat

Bajnokesélyestől szenvedett vereséget a Medicina

Három játszmában alulmaradt a Marosvásárhelyi Medicina a jóval esélyesebb CSM Târgoviștével szemben a női röplabda A1 osztály 17. fordulójának szombati játéknapján.

2017. február 05., vasárnap

Hozta a kötelezőt a Medicina

Megismételte a Bukaresti Dinamo elleni hazai kiváló játékát a Marosvásárhelyi Medicina, és magabiztosan nyert a Galaci CSU otthonában az élvonalbeli női röplabda-bajnokság 16. fordulójában.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!