Vereséggel kezdett az FK Csíkszereda

Idegenben, a Nagyváradi Luceafărul otthonában szenvedett 3–0-ás vereséget az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Liga 5. csoportjának első fordulójában.

Székelyhon

2015. augusztus 31., 12:102015. augusztus 31., 12:10

Neves edző ült a házigazdák kispadján a Nagyváradi Luceafărul–FK Csíkszereda mérkőzésen. Muzsnay Zsoltot az idősebb focirajongók még láthatták játszani, Romániában a Kolozsvári U, a Nagyváradi FC Bihor és a Bukaresti Steaua színeiben, idegenlégiósként pedig a belga Antwerpen és a Székesfehérvári Videotonnál szerepelt, az 1980-as évek második felében hat alkalommal hívták be a román válogatottba.

Rosszul indult a váradszentmártoni sportbázison a csíkiak számára a mérkőzés, hiszen a 70. másodpercben Balea kiváló beadását Lukács Zsombor egy gyönyörű fejessel Husar kapujába juttatta (1–0). Az első félidőben a hazai csapat kezdeményezett többet, de Husar, a csíkiak kapusa három alkalommal is tiszta gólhelyzetben mentette meg együttesét. A második félidőben többet támadtak a csíkiak, és akár egyenlíthettek volna: a 64. percben Majzik szabadrúgása kevéssel szállt el a kapu mellett, a 71. percben pedig Ilyés pontos beadásánál Czimbalmos egyedül maradt a hazaiak kapusával, de fejesét védte Goia. Az utolsó húsz percben érvényesült a tapasztaltabb játékosokból álló nagyváradi együttes akarata, a 74. percben Lukács Zsombor 16-oson belülről leadott lövését nem tudta kivédeni Husar (2–0), két perccel később pedig ugyanaz a Lukács Zsombor tálalt mesterien Modan elé, akinek lövése a kapufáról pattant be a csíki kapuba (3–0).

Mestermérleg
Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda játékosedzője szerint megérdemelten nyertek a házigazdák, az eredmény azonban lehetett volna szorosabb is. „Védelmi hibákból kaptuk a gólokat, a bíráskodást nem lehet kifogásolni, végig jól fújtak, sportszerű mérkőzés volt. Nálunk érződött az eltiltását töltő Józsi (Lőrincz József – szerk. megj.) hiánya. Tanulnunk kell ebből a mérkőzésből, remélem a következő meccsen, hazai pályán, Lőrincczel a csapatban jobban teljesítünk majd” – mondta Ilyés.

Román 3. Liga, 5. csoport, 1. forduló: Nagyváradi Luceafărul–FK Csíkszereda 3–0 (1–0). Gólszerzők: Lukács Zsombor (2. és 74. perc), Modan (76.). Sárga lapok: Modan, illetve Gâlia és Majzik. Játékvezetők: Cristian Codrea, Ştefan Lar és Gheorghe Tarba (mindhárman Nagybánya).

LUCEAFĂRUL: Goia – Drăgan, M. Popa, Ciuciu, Jude – Balea, Ţegle, P. Chiş (az 59. perctől, G. Ghilea), Lukács Zsombor (86., Teşedan) – Cr. Cigan (46., Modan), Lukács Rajmond (67., Balla). Edző: Muzsnay Zsolt.

CSÍKSZEREDA: Husar – Székely, Gâlia, Szőllősi – Majzik (88., Pál), Csűrös, Tankó (56., Ilyés), Kovács, Teut, Czimbalmos, O. Moldovan (88., Antal). Edzők: Ilyés Róbert és Albu László.

További eredmények: Székelyudvarhelyi FC–Alsógáldi Industria 1–2 (1–2) /gólszerzők: Cătălin Doltea (30.), illetve Alin Câmpean (13.) és Andrei Cernea (32.)/, Almásbalázsházi Luceafărul–Máramarosszigeti MSC 2–4, Szászrégeni Lendület–Zilahi FC 2–0, Dési Unirea–Kolozsvári Sănătatea 2–4, Nemeszsuki Unirea–Radnóti SE 2–1 és Lénárdfalvi AFS Comunal–Fugyivásárhelyi SK 1–0.
A következő forduló (szeptember 4–5) műsora: Csíkszereda–Almásbalázsháza, Zilah–Udvarhely, Kolozsvári Sănătatea–Nagyváradi Luceafărul, Radnót–Dés, Fugyvásárhely–Nemeszsuk, Alsógáld–Lénárdfalva és Máramarossziget–Szászrégen. A csíkiak pénteken délután 5 órától játszanak.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei