Nagygalambfalván már a bajnokot várják

A hétvégén rendezték meg az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság 11. fordulóját. Az A csoport rangadóján Farkaslakán nyert az éllovas Nagygalambfalva, a B-ben is győztesen hagyta el a pályát az első Bögöz, míg a C-ben Etéd elszenvedte első vereségét.

Zátyi Tibor

2013. november 12., 17:152013. november 12., 17:15

2013. november 12., 17:352013. november 12., 17:35

 

Sokakat érdekelt az A csoport rangadója, a Farkaslaka–Nagygalambfalva találkozó, hiszen a környező településekről, sőt Székelyudvarhelyről is érkeztek érdeklődők. Az első félidőt egyértelműen a vendégek uralták, egymás után hagyták ki a helyzeteket, végül a játékrész hajrájában gólfelelősük révén meg is szerezték a vezetést. Térfélcsere után gyorsan egyenlítettek a házigazdák, de további támadásaik erőtlenek voltak. A vendég éllovas egy átadás után lőtt góllal megszerezte a győzelmet. A találkozó sportszerű volt, a mérkőzés végén mindkét csapatvezető elégedett volt a játékvezetéssel.

Malomfalva a szomszédban játszott, hiszen a Korondi Ifjúság pályaeltiltás miatt Szentléleken rendezte a mérkőzést. A sereghajtó egy félideig tartotta magát, majd sima vereséget szenvedett. Malomfalva győzelmével feljött a második helyre. Fordulatos és izgalmas mérkőzés volt a Homoródszentmárton–Fiatfalva találkozó, felváltva vezettek a csapatok, úgy tűnt, hogy a vendégek szerzik meg a három pontot, aztán a hazaiak a hosszabbítás végén büntetőből egyenlítettek. Ez kisebb indulatokat váltott ki a fiatfalvi szurkolókból, de a rendfenntartóknak köszönhetően nem történt balhé.

A B-ben a listavezető szó szerint élvezte a hazai pálya előnyét, hiszen első gólja úgy született, hogy a kapu felé tartó labda megpattant egy fűcsomón, megtévesztve a kapust került a hálóba. Osztozkodott a pontokon a két Boldogfalva, az első játékrészben a hazaiak uralták a játékot, a másodikban a vendégeknek összejött az egyenlítés.

A C csoportban az éllovas Etéd csapatvezetője már hónapokkal korábban megjósolta, hogy Siménfalva ellen fogja elszenvedni első vereségét. Jóslata be is vált, hiszen Siménfalva jobb volt ezen a mérkőzésen Etédnél, így az éllovas először nem szerzett pontot idén a bajnokságban. A Homoród menti rangadóra is nagyon sokan kíváncsiak voltak, ezen a vendég Szentpál eredményesebben játszott, így győzelmének köszönhetően megelőzte a táblázaton házigazdáját, Szentpétert.

A nézőknek joguk és lehetőségük van a buzdítás mellett a véleménynyilvánításra mindaddig, amíg az nem sérti mások emberi méltóságát. A szabályzat súlyosan bünteti (pénzbírság és pályaeltiltás) a rasszista és megbotránkoztató megnyilvánulásokat.

A csoport
Farkaslaka–Nagygalambfalva 1–2 (0–1)
Vezették: Fodor J. – Szécsi Cs., Bartha Sz.
Gólszerzők: Fancsali Levente (49.), illetve Kandó Csaba (44.), Péter Imre (71.)

Szentábrahám–Korond 0–0
Vezették: Kecseti L. – László Cs., Bálint Á.

Zetelaka–Betfalva 4–0 (0–0)
Vezették: Péter Sz. – Szabó Sz., Bán Zs.
Gólszerzők: Fejér Gyula (55.), András Ervin (61.), Sebestyén Csaba (71.), Sándor Csaba (85.)

Lövéte–Szentlélek 3–2 (1–1)
Vezették: Ilyés Cs. – Baczó N., Kiss Cs.
Gólszerzők: György Levente (24.), Forgács István (51.), Szász Attila (80. – öngól), illetve Somolyák Csaba (11., 90.)

Korondi Ifjúság–Malomfalva 0–4 (0–0)
Vezették: Balog A. – Karsai A., Albert K.
Gólszerzők: Birtalan Barna (50., 71., 79.), Szász Dénes (70.)

Homoródszentmárton–Fiatfalva 3–3 (0–1)
Vezették: Sárkány J. – Csíki I., Szőcs B.
Gólszerzők: Balázsi Csaba (59.), Balázsi Zoltán (66.), Szász Lajos (90+3.), illetve Fazakas László (40.), Barabás Barna (81.), Mátyás Domokos (86.)
Kiállítva: Mátyás Csaba (90+3., Fiatfalva)

Sporting–Szentegyháza 4–1 (2–0)
Vezették: Kovács B. – Ozsváth A., Kulcsár Cs.
Gólszerzők: Gudor Elemér (37., 53.), Chiratcu Petre (42., 67.), illetve Márton Zsolt (74.)

B csoport
Gagy–Malomfalva II 2–3 (1–3)
Vezették: Kecseti L. – László Cs., Bálint Á.
Gólszerzők: Andrei Vasi (45.), Bedő Huba (60.), illetve Ráduly Róbert (1.), Vass Arnold (27.), Magyari Levente (42.)

Farcád–Galambfalva II 2–1 (2–1)
Vezették: Fodor J. – Szécsi Cs., Bartha Sz.
Gólszerzők: Móni Attila (6.), Kerestély József (31.), illetve Miklósi Csaba (4.)

Kányád–Szentmihály 7–1 (4–0)
Vezették: Péter Sz. – Szabó Sz., Kulcsár Cs.
Gólszerzők: Zoltán Ferenc (17., 22.), Szőcs Csaba (35., 73.), Andrási László (45.), Gábos Csongor (73.), Gábos Csaba (82.), illetve Tarcsafalvi Szilárd (86.)

Alsóboldogfalva–Felsőboldogfalva 2–2 (2–1)
Vezették: Kiss I. – Péter T., Elekes M.
Gólszerzők: Gábor István (20.), Gagyi Árpád (28.), illetve Zoltáni Attila (44.), Zilincki Károly (65.)

Csekefalva–Hodgya 3–1 (0–0)
Vezették: Ráduly I. – Fazakas L., Dáné T.
Gólszerzők: Gergely Lehel (67., 78.), Máté Levente (70.), illetve László Csaba (65.)

Agyagfalva–Zetelaka II 3–1 (1–0)
Vezették: Tifán A. – Kátai T., László E.
Gólszerzők: Hegyi Zsolt (9.), Csomor Zalán (63.), Veres István (80.), illetve Miklós Norbert (71.)

Bögöz–Székelyderzs 2–0 (1–0)
Vezették: Kovács B. – Ozsváth A., Szabó A.
Gólszerzők: Vass Zoltán (31.), Csomor Csaba (90.)


C csoport
Rugonfalva–Ócfalva 3–1 (2–0)
Vezették: Ráduly I. – Fazakas L., Dáné T.
Gólszerzők: Gircsó Levente (2., 38., 48.), illetve Márton Dénes (70.)

Szentpéter–Szentpál 1–3 (1–1)
Vezették: Ilyés Cs. – Baczó N., Kiss Cs.
Gólszerzők: Máthé Balázs (45.), illetve Bartha Szabolcs (4., 66.), Gedő Zoltán (65.)

Oroszhegy–Máréfalva 2–1 (0–0)
Vezették: Benedek A. – Tamási Z., Barabás Z.
Gólszerzők: Pál Endre (69., 83.), illetve Mag Arnold (67.)

Siménfalva–Etéd 3–2 (1–1)
Vezették: Balog A. – Karsai A., Albert K.
Gólszerzők: Pálfi Attila (29.), Keresztes Zsolt (52.), Keresztes István (74.), illetve Bak Levente (25.), Gagyi Szabolcs (79.)

Bikafalva–Bogárfalva 3–5 (1–3)
Vezették: Kulcsár Cs. – Péter T., Fodor J.
Gólszerzők: Both József (2., 89.), Miklós Barna (50.), illetve Magyari András (7.), Miklós Antal (25.), Hadnagy István (40.), Györgydeák Tibor (46.), Bakó László (57.)

Betfalvi Ifjúság–Szentmárton II 3–0 (1–0)
Vezették: Sárkány J. – Csíki I., Szőcs B.
Gólszerzők: Vári József (43.), Zoltáni Róbert (57.), Forgács Miklós (62.)

Kobátfalva–Varság 3–2 (2–2)
Vezették: Tifán A. – Kátai T., László E.
Gólszerzők: Márton Ferenc (8.), Szabó Ignác (11.), Lőrincz Ferenc (87.), illetve Karácsony Sándor (4.), Szász Zsolt (29.)

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei