Korai búcsú a kupától

Erdőszentgyörgy, Székelyudvarhely és Papolc csapata is búcsúzott a labdarúgó Román Kupa 2016–17-es kiírásának első fordulójában.

Zátyi Tibor

Pál Gábor

2016. augusztus 11., 15:232016. augusztus 11., 15:23

2016. augusztus 11., 15:322016. augusztus 11., 15:32

Lejátszották a Románi Kupa első körének párharcait. Ebben a fordulóban a 42 megyei kupagyőztes és a 3. ligában szereplő 38 csapat vett részt. A harmadosztály első öt helyén végző együttesek a következő körben csatlakoznak a sorozathoz, plusz a másodosztályból is az utolsó helyeken végzők.

Maros megyei rangadót rendeztek szerdán délután, a megyei szakasz győztese, Erdőszentgyörgy (4. liga) a Radnót SK-t fogadta. Már az első félidőben eldőlt a találkozó, hiszen a vendégek ötször találtak be a küküllőmentiek hálójába. A második játékrészben Peres Levente még faragott a hátrányból, de már nem sikerült behozni a lemaradást, így vesztesként hagyták el a pályát a hazaiak.

Gyorsan búcsúzott az SZFC is

A Székelyudvarhelyi FC a Szeben megyei Feleki FC vendége volt, és a szerda délután rendezett mérkőzésen 2–0-s vereséget szenvedett. Jobban kezdték a hazaiak a mérkőzést, de a fiatal csapattal felállt SZFC védelme jól zárt, így komolyabb lehetőség nem adódott a felekiek előtt. A vendégek sem tétlenkedtek, fél óra játék után Simon Norbert került ziccerbe, de nem találta el a kaput. A hazaiak a félidő végén dolgozták ki legnagyobb helyzetüket, ám a beadást követően csatáruk négy méterről melléfejelt.

A második játékrészben sokkal magabiztosabban jött ki a házigazda, az 52. percben nagyon közel került a vezetés megszerzéséhez, de az elvégzett szabadrúgás után a labda a kapufán csattant. Sűrűsödni kezdtek a helyzetek az udvarhelyi kapu előtt, előbb Péter Mózes mentett az utolsó pillanatban, majd Bálint Botond bravúrjaira volt szükség, hogy a hazaiak ne szerezzék meg a vezetést. A jég az 55. percben tört meg, a hazaiak kiugratott csatára elfektette az SZFC kapusát, majd a hálóba gurított.

Nem tudott újítani az SZFC, és a hajrá kezdetén megpecsételődött a sorsa, a felekiek kihasználtak egy védelmi hibát, és kettőre növelték előnyüket. A Feleki FC végül 2–0-ra nyerte a találkozót, így továbbjutott a második fordulóba.

Játék nélkül jutott tovább az Egyesülés

A Székelykeresztúri Egyesülésnek a 3. Ligában szereplő Szeben megyei Nagydisznódi Măgurával kellett volna megmérkőznie, ám az ellenfél nem jelent meg a találkozón. A mérkőzés játékvezetője kivárta a szabály szerinti türelmi időt, majd a keresztúri csapat pályára vonulása után lefújta a találkozót.

Helyi információk szerint a Szeben megyei csapat vezetősége jelezte a szervezőknek, hogy nem fognak megjelenni a kupamérkőzésen. Ennek ellenére a keresztúriaknak készülniük kellett a találkozóra, mivel a Román Labdarúgó-szövetségtől nem kaptak hivatalos értesítést arról, hogy az összecsapás nem lesz megrendezve. A pályát előkészítették, a mérkőzés előtt fél órával már a helyszínen volt a Villám Önkéntes Tűzoltó Egyesület csapata, valamint a helyi mentőszolgálat is.

Kiesett a háromszéki együttes

Már a 11. percben hátrányba került az FC Papolc a Prahova megyei Petrolul Boldești vendéglátójaként. Erre még válaszolni tudott a hazai gárda, de nem sokkal később ismét a háromszékiek kaptak gólt, majd kettőre nőtt a vendégek előnye, és ezt már nem tudta behozni. A végén 4–3-as vendégsiker született.

Két hét múlva rendezik a második kört

Egy mérkőzésen dőlt el a továbbjutás sorsa, így a Radnót SK és a Székelykeresztúri Egyesülési is várhatja a következő forduló sorsolását. Ekkor már csatlakozik a Szászrégeni Avântul (3. liga), illetve az FK Csíkszereda (3. Liga) és a Sepsiszentgyörgy Sepsi OSK (2. Liga) is. A 2. kört augusztus 24-én rendezik.

Labdarúgás, 2016–17-es Román Kupa, első forduló:
Erdőszentgyörgy–Radnót SK 3–6 (0–5)
gólszerzők: Peres Levente (48. – büntetőből, 64. – büntetőből., 82.), illetve I. Cheţan (13., 44.), M. Pastor (17., 20.), A. Badea (36.), L. Cheţan (70.).

FC Avrig–Székelyudvarhelyi FC 2–0 (0–0),
gólszerzők: Marius Cosovan (55.), Andrei Halmaghi (75.)

Papolc–Petrolul Boldești 3–4 (1–3),
gólszerzők: Bodolan (23.), Petcu (47. – büntetőből), Toderaşcu (90+2.), illetve M. Ene (11., 30.), I. Ioniţă (36., 59.)

Székelykeresztúri Egyesülés–Nagydisznódi Măgura 3–0 (játék nélkül).