Két büntetővel nyert az ASA női csapata

•  Fotó: Boda L. Gergely

Fotó: Boda L. Gergely

Labdarúgásra alkalmatlan pályán Bianca Sandu két tizenegyesgóljával győzött Craiován a Marosvásárhelyi ASA a női labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Horváth Bálint Ottó

2015. november 02., 10:172015. november 02., 10:17

2015. november 02., 10:222015. november 02., 10:22

„A lehető legnehezebb meccsünk volt, nagyon rossz pályán kellett helytállnunk, amelyen lehetetlen volt játszani, ilyent még nem láttam” – kezdte értékelőjét Székes Károly, a vásárhelyi csapat vezetőedzője. Hozzátette, remek volt a bíráskodás, két tizenegyesből szerzett góllal nagy szerencsével nyertek. Nagyon elégedett a játékosok hozzáállásával és küzdeni akarásával.

A mérkőzésen végig az ASA irányított, a pálya adta lehetőségekhez mérten több helyzetet kidolgozott, azonban csak büntetőből tudott betalálni. Kisebb sérülések miatt Jahnt és Rocát nélkülöznie kellett az ASA trénerének, így változások voltak a kezdő tizenegyben. Nincs idejük pihenni a vásárhelyieknek, ugyanis szerdán 14 órai kezdettel pótolják be a 4. fordulóból elhalasztott hazai találkozót a Székelyudvarhelyi Vasas Femina ellen. A mérkőzés kapcsán Székes Károly elmondta, a játékosok fáradtsága, és a sérülések megnehezítik a dolgukat. Nem számít könnyű meccsre, hiszen az udvarhelyi csapat sokat fejlődött.

Ügyeskedik a Szászrégeni Viitorul az 1. ligában, az 5. forduló vasárnapi játéknapján 2–1-re nyert az Almonia Dolhești otthonában, így 9 pontjával feljött a keleti csoport 2. helyére (a CSS Târgoviște vezeti a ranglistát 15 ponttal). Nem jött ki a lépés a Marosvásárhelyi Ladies számára, a nyugati csoport 6. fordulójában 11–0-s vereséget szenvedett a Szuperligából visszaeső Temesvári CFR vendégeként.

Női labdarúgó Szuperliga, 6. forduló:
Real Craiova–Marosvásárhelyi ASA 0–2 (0–1)
Gólszerző: Sandu (mindkettőt 11-esből)
Az ASA kerete: Părăluţă – Tóth (Széles), Göder, Barabási – Boroş M., Gorea, Kopácsi (Tămaş), Sandu, Dénes (Meleacă) – Boroş A., Sárosi  

További eredmények a 6. fordulóból:
Kolozsvári Olimpia–Székelyudvarhelyi Vasas Femina 10–0 (4–0)
Jászvásári Navobi–Nagybányai Independenţa 5–1 (3–1)
Borgóprundi Heniu–Bukaresti Fair Play 0–3 (0–1).

A Szuperliga állása:
1. Olimpia 18 pont
2. ASA 12 (-1 meccs)
3. Navobi 12
4. Craiova 9
5. Vasas 9 (-1 meccs)
6. Fair Play 6
7. Nagybánya 3
8. Borgóprund 0.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei