Élre állt a Vasas Femina II.

Fotó: Pál Árpád

Bravúros győzelmet aratott szombaton a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. a Szatmárnémeti Junior otthonában. A női labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában rendezett mérkőzés szünetében még kétgólos hátrányban volt, a folytatásban viszont közel tökéletesen játszott, és végül 4–2-re nyert.

Zátyi Tibor

2017. március 06., 14:022017. március 06., 14:02

2017. március 06., 16:032017. március 06., 16:03

Jól kezdtek az udvarhelyi lányok, az első öt percben két hatalmas helyzetet, illetve Dávid Márti révén egy büntetőt is kihagytak. Ezt követően kiegyensúlyozódott a játék, a hazaiak pedig első lehetőségüket kihasználva megszerezték a vezetést. A Vasas Femina II. játékosai kapkodni kezdtek, a szatmárnémetiek pedig a játékrész közepén egy 11-es értékesítésével kettőre növelték előnyüket.

A folytatásban az udvarhelyiek beszorították vendéglátójukat, gólt viszont nem tudtak szerezni.
A vendégek sokkal magabiztosabban jöttek ki az öltözőből, Dávid révén már az első percben összejött a szépítés, majd nem sokkal később Mitri Rita egyenlített. A Vasas Femina II. a folytatásban is lehengerlően játszott, Simona Caldare révén fordítani is tudott, majd a hajrá kezdetén Mitri biztosította be csapata győzelmét. A sikernek köszönhetően a lányok átvették a vezetést az 1. Liga 2-es szériájában.

„Idegenben nem szabad ennyi helyzetet kihagyni, hiszen ha legközelebb erősebb csapattal találkozol, az büntetni fogja ezeket. Mindezek ellenére gratulálok a lányoknak, amiért egy félidő alatt kétgólos hátrányból talpra tudtak állni” – összegzett Székely János edző.

A Vasas Femina II. csütörtökön ismét pályára lép, 14 órakor a Román Kupa nyolcaddöntőjében a szebb napokat is megélt Marosvásárhelyi ASA csapatát fogadja a Székelyudvarhelyi FC műgyepes pályáján. Az 1. Ligában legközelebb március 19-én játszik, Borosjenő látogat Udvarhelyre. A Vasas Femina számára a hét végén elrajtol a Szuperliga, vasárnap 11 órától a Jászvásári Navobi vendége lesz.

Kajtár kezdő volt Törökországban

Törökországban szerepelt múlt héten a román női labdarúgó-válogatott, Mirel Albon szövetségi kapitány ismét behívta keretébe a Vasas Femina kapusát, Kajtár Lindát. A fiatal hálóőr nagyszerűen teljesített, a Gold City Cup elnevezésű tornán csapata mindhárom találkozóján kezdőként lépett pályára, összesen három gólt kapott. Románia 3–1-re legyőzte a házigazda Törökországot, majd 3–0-ra múlta fölül Koszovó együttesét. Az utolsó találkozón, vasárnap este Lengyelország volt az ellenfél, Románia hiába vezetett kétszer is, a lengyelek mindig egyenlíteni tudtak. A találkozó 2–2-vel ért véget, így Kajtárék az első helyen végeztek.

Női labdarúgó 1. Liga, 2-es széria, 8. forduló:
Szatmárnémeti Junior–Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. 2–4 (2–0),
gólszerzők: Dávid Márti (46.), Mitri Rita (53., 80.), Simona Caldare (67.).
Vasas Femina II.: Sándor – Péter, Kis, Szász, Tamás, Geréd, Dávid, Caldare, Benő, Tóásó, Mitri; játszott még Bizsi, Isztojka, Egyed.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 10., péntek

Erjesztőtartályok miatt maradt el a mérkőzés

Nem rendezték meg csütörtök délután a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II.–Marosvásárhelyi ASA mérkőzést a női labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében.

Nehéz meccs vár a csíki futballistákra

Első tavaszi hazai mérkőzésén a Neamț megyei Románvásár csapatát fogadja az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Ligában. Lengyel Roland vezetőedző szerint nehéz meccsre kell számítani szombaton.

2017. március 09., csütörtök

Megoldódni látszanak az SZFC kapusgondjai

Hazai pályán játszik a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, szombaton 15 órakor a súlyos anyagi gondokkal küzdő Bákói SC csapatát fogadja a sétatéri stadionban.

2017. március 08., szerda

Nyert a Bernád a gyergyóremetei Falurészek Kupáján

Tizenegy csapat mérte össze a tudását Gyergyóremetén az immár komoly hagyománnyal rendelkező Falurészek Kupáján. Hatodik alkalommal rendezték meg a kispályás labdarúgótornát, péntektől vasárnapig zajlottak a mérkőzések .

Nem volt ellenfele a csíkszentkirályi lánycsapatnak

Megyei szakaszához érkezett a Tymbark-kupával díjazott gyermeklabdarúgó-torna. A legkisebbek, az U8-as korosztály legjobbjai Csíkszentkirályon találkoztak.

2017. március 07., kedd

Kápolnásfalu és Csíkszentkirály lánycsapatai jutottak a döntőbe

Gyergyóholló volt a házigazdája az 5–8. osztályos falusi iskolák női csapatai számára kiírt bajnokság megyei szakaszának.

2017. március 05., vasárnap

Sereghajtóként az ASA pontot rabolt a Steauától

Hatékony játékával a Marosvásárhelyi ASA pontot szerzett a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában.

2017. március 03., péntek

Pontszerzéssel kezdett az SZFC

Két ellentétes félidőt játszott a labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a táblázaton ötödik Románvásári VSK otthonában 1–1-re végzett a házigazdával.

Nyert Vasluiban az FK Csíkszereda

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a román labdarúgó 3. Ligában az FK Csíkszereda. A 1. csoport éllovasa a csoport harmadik helyén álló Atletico Vaslui otthonában győzött 1–0-ra.

Vasluiba utazott az FK Csíkszereda

Nem változtak az FK Csíkszereda labdarúgócsapatának céljai. A csapat vezetősége a bajnokság elején és most, a tavaszi rajt előtt is kihangsúlyozta: első helyen szeretnének végezni, feljutni a román másodosztályba.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!