Sima, 40 pontos győzelmet aratott a marosvásárhelyi Nova Vita női A osztályos kosárlabdacsapata a sokkal szerényebb képességű Olimpia Brassó otthonában. Stacey Nolan együttese mind a négy negyedet megnyerte.
2011. október 29., 15:302011. október 29., 15:30
2011. október 30., 12:432011. október 30., 12:43
A marosvásárhelyi klub csütörtökön (október 27.) jelentette be, hogy megszerezte Ashlee Roberson aláírását is, a Melissa Washington helyére érkező amerikaira azonban Brassóban még nem számítottak. Nem játszott továbbá Alexandra Cutaș sem, minden bizonnyal egészségügyi problémák miatt, lehetőség nyílt viszont így arra, hogy a fiatal helyi tehetségek, Gál Emese, Parajdi Tekla és Bartha Borbála több percet kapjanak.
A vendégek már az első negyedben elhúztak az ellenféltől, a különbséget pedig folyamatosan növelték a marosvásárhelyiek, akiknek jövő szombaton (november 5.) lesz igazán komoly erőpróbájuk, amikor a bajnok ICIM Arad érkezik a marosvásárhelyi Sportcsarnokba.
A Nova Vita legeredményesebb pontszerzője Cherisse Graham volt, aki a 19 pontja részeként négy hárompontost is elkönyvelhetett.
Olimpia Brassó – Nova Vita Marosvásárhely 39:79 (6:14, 8:17, 15:23, 10:25)
Vezették: Cosmin Prișcă (Medgyes), Andrada Csender (Medgyes).
Olimpia: Cazac 14 (1), Nikolics 12, Plavițu 7 (1), Kajdácsi 6 (1), Cursaru, Ușurelu, Sinka, Avram, Badi, Dobre.
Nova Vita: Graham 19 (4), Vescan 18, Hicks 12 (1), Beachem 12, Cr. Cutaș 11 (2), Pop 5, Gál 2, Bartha, Parajdi.
szóljon hozzá!