Fotó: Boda L. Gergely
Románia férfi kosárlabda-válogatottja augusztus 11-án kezdi meg csoportmérkőzéseit a B Divíziós Európa-bajnokságban. Az amerikai Carl John Neumann tanítványai a kolozsvári Horia Demian Sportcsarnokban fogadják Svédországot. A 16.30-tól kezdődő találkozót a TVR1 élőben közvetíti.
2010. augusztus 10., 16:312010. augusztus 10., 16:31
2010. augusztus 10., 17:442010. augusztus 10., 17:44
Fotó: Boda L. Gergely
A skandinávok már túl vannak a bemutatkozáson. Vasárnap, augusztus 8-án hazai pályán 75-66-ra verték Fehéroroszországot. A mérkőzés legeredményesebbje az NBA-ben szereplő Detroit Pistons játékosa, Jonas Jerebko volt, aki 22 pontja mellé begyűjtött 11 lepattanót is és adott 4 gólpasszt. A csoport másik mérkőzésén Azerbajdzsán idegenben verte Albániát 81-63-ra. A győztesek amerikai honosított beállósa, Charles Davis 23 pontot, 11 lepattanót és 4 gólpasszt jegyzett, míg az albánok legjobbja Ermal Kuqo volt 17 ponttal, 7 lepattanóval és 4 gólpasszal.
A kolozsvári csarnokba a belépés ingyenes lesz, és ez lesz az utolsó találkozó, amelyet a régi pályafelfestéssel játszanak. A felkészülési mérkőzések során Románia kosárlabda-válogatottja nyolc vereséget szenvedett zsinórban (kettő-kettő Bulgária és Szlovákia, egyet-egyet pedig Grúzia, Ukrajna, Fehéroroszország és Luxemburg ellenében), mire végül sikerült megvernie Luxemburgot 77-64-re. Az összes találkozót idegenben játszották.
Fotó: Boda L. Gergely
szóljon hozzá!