Önkéntesek bálja Háromszéken

•  Fotó: Both Ildikó

Fotó: Both Ildikó

Első alkalommal szervezték meg Sepsiszentgyörgyön az önkéntesek bálját szombat este, a rendezvény keretében átadták az év önkéntesei kitüntetéseket is.

Bús Ildikó

2010. december 05., 10:132010. december 05., 10:13

2010. december 05., 11:252010. december 05., 11:25

A Háromszéki Ifjúsági Tanács, a HITI Önkéntes Központ és a Szent­györgyi Ifjúsági Klub idén első alkalommal szervezte meg a háromszéki önkéntesek bálját, melyen közel száz háromszéki ifjúsági vezető és önkéntes fiatal vett részt. A rendezvénynek a Park vendéglő adott otthont, és sor került az ifjúsági rendezvények kiértékelésére, valamint az év önkéntesei díjak átadására is.

Grüman Róbert HÁRIT elnök köszöntő beszédében kiemelte, sajnálatos, hogy Romániában nem kap elég teret az önkéntesség, melynek világnapja december ötödike. Sajnos az önként vállalt tevékenységek száma csökkent az elmúlt években, holott számos segélyszervezet nem tudna önkéntesek nélkül működni. Az önkéntes nem saját családjának segít, hanem különböző szervezetekben vállal munkát ellenszolgáltatás nélkül, ez a tevékenység megvalósulhat nonprofit- és civil szervezet vagy állami intézmény keretein belül. Az önkéntesség előnye, hogy elősegíti a társadalmi beilleszkedést, hozzájárul a szegénység, a kirekesztődés csökkentéséhez és a teljes foglalkoztatottsághoz.

Szombat este az első háromszéki önkéntes bál keretében kitüntették Kovászna megye önkénteseit, olyan személyeket, akik hosszú ideje tevékenykednek különböző szervezeteken belül. Elsőként díjazták a megye legfiatalabb önkéntesét, aki öt esztendős, de kitüntetésben részesült a legidősebb önkéntes is, aki 85 éves. Díjat vehetett át több helyi ifjúsági szervezet is, a legfiatalosabb szervezet, vidéki szervezetek, de iskolák diáktanácsai is.

A rendezvény keretében rekordot is döntöttek a résztvevők, ugyanis közel száz személy koccintott egyszerre, és kívántak egymásnak további sikeres önkéntes munkát. A háromszéki önkéntesek bálján jelen voltak a vidéki szervezetek képviselői, elmondásuk szerint fejlődnek ezek a szervezetek, de nehéz összekovácsolni a fiatalokat.

Kelemen Éva Orsolya, a Szentgyörgyi Ifjúsági Klub elnöke elmondta, több képzést is szerveztek már a fiataloknak, sajnos sok esetben találkoznak passzivitással, de akik részt vesznek a képzéseken, azok komolyan is gondolják az ifjúsági szervezetekben való tevékenykedést.

A HÁRIT 2007-ben alakult meg, és 22 tagszervezettel rendelkezik, céljuk a vidéki és városi ifjúsági szervezetek összekovácsolása, közös programok kialakítása, a szervezetek fejlesztése. A HÁRIT legfontosabb feladatának tekinti a tagszervezetei működésének elősegítését és ezek mellett újabb ifjúsági-szakmai szervezetek bevonását a szervezet életébe.

Az első önkéntes bál díjkiosztóját vacsora, majd élő zenés buli követte, melyből minden fiatal kivette a részét.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei