Erőss Bulcsú személyében saját polgármesterjelöltet indít Sepsiszentgyörgyön a Magyar Polgári Erő párt a júniusi helyhatósági választásokon.
Nem követtek el bűncselekményt a Nemzet Útja szervezet tagjai és szimpatizánsai, amikor tavaly júliusban fakereszteket állítottak az úzvölgyi katonatemetőben – áll az ügyészség által elküldött dokumentumban, amely a büntetőeljárás lezárását is jelenti.
Jól halad a kézdivásárhelyi gázhálózat bővítése, a kivitelező már több mint húsz kilométernyi vezetéket fektetett le, és ígéretük szerint a nyáron befejezik a munkálatot. Az önkormányzat csütörtökön találkozót szervez a témában.
Csak egy hétig ugyan, de a Maros Megyei Könyvtár és a marosvásárhelyi közszállítási vállalat szervezésében mozgókönyvtárat is találnak a következő napokban az utasok az autóbuszokon.
Átfogó ellenőrzést tartottak Maros megye illetékes hatóságai hétfőn több településen is a megyében, amelynek során a veszélyes anyagokkal – vegyszerrel és műtrágyával – kereskedőknél vizsgálták, hogy betartják-e a környezetvédelmi előírásokat.
Szabadidős lovas versenyt szervez évadnyitóként a Gyémántpatkó Egyesület április 27-én, szombaton Csíkzsögödben.
Eddig névtelen sepsiszentgyörgyi utcák kapnak nevet a helyi képviselő-testület döntése nyomán: a város roma negyedében, az Illyefalva felé vezető út két oldalán, továbbá Szépmezőn és a városhoz tartozó Kilyénben.
Számos utcát ideiglenesen lezárnak csütörtöktől Székelyudvarhelyen, a 2024-es Hargita Rali idején.
Bizonyos körülmények között több egészségügyi szolgáltatásra is ingyen lesznek jogosultak az egészségbiztosítással nem rendelkezők júliustól. Különböző vizsgálatok, konzultációk, laborvizsgálatok szerepelnek az ingyenessé váló szolgáltatások között.
Csíkszeredában és Székelyudvarhelyen már átveszik a lejárt szavatosságú gyógyszereket, Marosvásárhelyen azonban csak most készül erre a sürgősségi kórház. Az egészségügyi minisztérium már tavaly szabályozta a készítmények leadásának módját.
A Szent György Napok irodalmi eseményeinek sorába illeszkedve hétfőn este közönségtalálkozót tartottak a sepsiszentgyörgyi unitárius templomban: egy házaspár, két közkedvelt alkotó rajongói töltötték meg a padsorokat.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A Vadon Egyesület a sepsiszentgyörgyi Erzsébet park felső sétányára várja az természetfotók iránt érdeklődőket április 24-én, szerdán 18 órakor. Ekkor nyitják meg ugyanis a Transnatura Természetfotó Klub Varázslatos természet című kiállítását.
A szabadságharc mécsesei – Női honvédek – 200 éve született Bányai Júlia, az 1848-as forradalom és szabadságharc honvédszázadosa címmel nyílik kiállítás Sepsiszentgyörgyön.
Több székelyföldi egyesület projektje nyert támogatást a MOL Románia és a Polgár-Társ Alapítvány Zöldövezet programjának idei kiírásán. Az eredményeket, a támogatásra javasolt egyesületek listáját közzétették a zöldövezet.ro oldalon.
Képekbe zárt haza címmel nyílik kiállítás szerdán 17 órakor a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban. A fotókat Weinstock Ernő készítette 1940–1944 között Észak-Erdélyben.
Az egészséges és aktív életmód előmozdítása érdekében indított támogató csoportot a kézdivásárhelyi idősek számára a Gyulafehérvári Caritas. Az első, bemutató jellegű találkozót kedden délután tartották.
Idén is megtartják a Hagyományőrző Napot a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnáziumban április 25-én, csütörtökön. A 19. alkalommal megrendezett esemény fénypontja a népviseletbe öltözött ünneplők körtánca lesz.
Szováta és Vármező között 2012 óta ismét közlekedik a keskeny nyomtávú vasúton a gőzmozdonyos vonat. Idén is elindult, első útját április 19-én tette meg. Noha csak románul kommunikál az üzemeltető a digitális térben, az idegenvezető magyarul is beszél.