Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Március folyamán ismét a nagyközönség számára nyitott rendezvényekkel jelentkezik a Kézdivásárhelyi Waldorf Egyesület. Kézdivásárhelyre látogat Forgács Erzsébet, a szadai Meseház Waldorf Óvoda nyugdíjas fejlesztőpedagógusa, az erdélyi Waldorf-kezdeményezések egyik állandó magyarországi meghívottja, aki két előadást is tart az alternatív oktatási módszerről.
2023. március 16., 15:172023. március 16., 15:17
Forgács Erzsébet a magyarországi Waldorf-mozgalom úttörői közé tartozik, részt vett a gödöllői Waldorf óvoda és iskola megalapításában. Több évtizedes munkássága során dolgozott tanítóként, hat évig gyermekpszichiátrián végzett terápiás munkát. Az évtizedek során szociológusi diplomája mellett Waldorf-tanári képesítést szerzett, amelyet számos továbbképzéssel egészített ki, gyógypedagógiától meseterápiáig terjedő témakörökben.
A gyermek egészséges fejlődése című előadást március 21-én 17 órától tartja a Kosztándi Képtárban, a másodikat egy hétre rá, március 28-án 17 órától ugyanott, Egyszer volt, hol nem volt... avagy hogyan meséljünk? címmel. A szervezők várják mindazokat a szülőket, nagyszülőket, pedagógusokat és érdeklődőket, akik szeretnének többet megtudni a Waldorf-pedagógiáról. A rendezvény nyitott és önkéntes támogatáson alapul: a résztvevők adományait becsületkasszába várják. Az esemény része a tavaly decemberben elkezdett, a Waldorf-pedagógiáról szóló kézdivásárhelyi előadás-sorozatnak.
A Waldorf-oktatás alapját a mozgáson keresztül történő tapasztalatszerzés, a kézzel végzett, finommotorikát fejlesztő tevékenységek, a kézművesség, kézimunka, mozgásos játékok képezik, ezekre épül minden más tudásforma. Kézdivásárhelyen 2020-ban indult el az első Waldorf-óvodai csoport, jelenleg két óvodai csoport működik a Bóbita Óvodában (volt 2-es Számú Óvoda, a Dr. Csiha Kálmán Református Kollégium keretében).
Immár a negyedik éve biztatja a városi önkormányzat a sepsiszentgyörgyi iskolásokat és óvodásokat arra, hogy karácsonyi témájú rajzokat küldjenek be, melyekkel majd „átfestik” a Tamási Áron Színház épületét.
Magyarországi és lengyelországi résztvevőkkel közösen tartanak szakmai napokat a csíkszeredai Angyalkert óvodában november 18-22. között. A programok során új pedagógiai módszereket is megismerhetnek az érdeklődök.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
szóljon hozzá!