Az áradások többször megrongálták az útszakaszt, most ezt kell megelőzni
Fotó: Veres Nándor
Több évre kinyúló munkálatokat végeznek a Gyimesekben, a Hidegség-patak mentén, amelynek áradása rendszeresen megrongálta az ott elvezető megyei utat. Átereszek, hidak, támfalak készülnek, és az út korszerűsítése is folytatódik.
2020. augusztus 19., 22:002020. augusztus 19., 22:00
2020. augusztus 21., 12:282020. augusztus 21., 12:28
Egy éve kezdődött az a beruházás, amelynek során a Hidegség-patak áradásai által korábban többször is megrongált, Gyimesközéploktól, a 12A jelzésű országúttól Hidegségre, illetve Bükkhavaspatakára vezető 127A jelzésű megyei út megerősítését végzik el, támfalak építésével előzve meg a súlyos károkat. A támfalak építése, illetve átereszek beépítése tavaly kezdődött el, idén nemcsak ezt folytatták, hanem a tervezett hídépítések is jól haladtak – tudtuk meg.
Borboly Csaba Hargita megyei önkormányzati elnök szerint idén a járványhelyzet okozta kezdeti nehézségek és a nyár eleji csapadékos időjárás ellenére jól haladtak a munkálatok. Az
– számolt be kérdésünkre az elnök. Hozzátette, nincsenek akadályok, minden a tervek szerint halad, egyedül az alapanyagokkal, legfőképpen a vasszerkezethez szükséges anyagokkal történő folyamatos ellátás jelenthet problémát, ha a járványhelyzet romlik.
Fotó: Veres Nándor
Erre az évre 1800 méter partvédelmi munkálat elkészítését irányozták elő, jövőre pedig 2040 méteren épülhet támfal. ,,Abban az esetben, ha nem sikerül tartani az ütemtervet, kötbért számítunk fel. Van esély rá, hogy idén mind a négy híd elkészül.
– részletezte Borboly. A munkálatok első szakaszának összköltsége csaknem 24,5 millió lej, amelyből 17,8 millió lejt kormánytámogatásból biztosítanak.
Fotó: Veres Nándor
Hosszú távú célok
A hosszú távú cél Neamț megye határáig megépíteni a megyei utat, összeköttetést biztosítva a Békás-szorossal és a Gyilkos-tóval. ,,Szeretnénk elérni, hogy a Gyilkos-tó ne legyen zsákutca, hanem a vendégek számára tegyük lehetővé, hogy folytassák az utat a Gyimesek irányába, hisz a gyimesi völgyek, az ezeréves határ és sok-sok jó termék, szolgáltatás, tudja erősíteni a székelyföldi turizmust” – vázolta az elnök. Ezzel Háromkút is elérhetőbb lesz Gyimesközéploktól, mivel az út néhány kilométerre vezet majd az elszigetelt településtől.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga kódú figyelmeztetést adott ki július 9-ére, 12 és 22 óra között. A viharos időjárás az ország számos megyéje között Hargita és Kovászna megyét is érinti, maros megyére az enyhébb, sárga kód érvényes.
Egy aktuális tragédiát lovagolt meg egy újrahasznosított videóval a Medveles Erdélyben-Gyergyószentmiklóson Facebook-oldal, amelyről mi is hírt adtunk.
Tizenkilenc megye összesen 81 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szerda reggel 7 óra 38 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
Jelentős, legalább 12 százalékos áremelkedés várható az új építésű ingatlanok piacán, mivel az eddigi 9 százalékos áfa helyett 21 százalékot kell fizetniük a vásárlóknak augusztustól a 120 ezer eurós értékhatár alatti lakásokért is.
Lesodródott az úttestről egy autó a Maros megyei Nyárádkarácson községhez tartozó Folyfalván kedden este. Az autóban utazó személy súlyosan sérüléseket szenvedett, kórházba szállították.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Kidőlt fa miatt lezárták a 12C jelű országutat Gyergyószentmiklós és a Gyilkos-tó között kedden este. Áramszünet is van a térségben a vihar okozta károk miatt.
Megtalálták annak a medvének a bocsát, amelynek az anyja a napokban egy motorost ölt meg a Transzfogarason. A tragédiát követően a nagyvadat kilőtték, a bocs pedig anya nélkül maradt.
szóljon hozzá!