Újra találkoznak a régi autók szerelmesei

•  Fotó: Ifj. Farkas Antal

Fotó: Ifj. Farkas Antal

Visszaköltözik Udvarhelyre az Erdélyi Trabant–Wartburg találkozó, mely ezúttal a Határpatak Panziónál lesz megrendezve július 5. és 7. között – hangzott el szerdán délután a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.

Simon Eszter

2013. július 03., 13:232013. július 03., 13:23

2013. július 03., 14:452013. július 03., 14:45

 

A Székelyudvarhelyi Trabant Klub nyolcadik alkalommal szervez Trabant–Wartburg találkozót, melyre ezúttal Svájcból és Németországból is várnak részvevőket.  „Mára már országos rendezvénnyé nőtte ki magát a találkozó, hiszen Romániában mi vagyunk az egyetlen klub, amely évente találkozót szervez” – mondta el Bordás Imre, a klub elnöke a sajtótájékoztatón. Hozzátette, a megyei, udvarhelyi önkormányzat és helyi vállalatok mellett magánszemélyek is támogatják a rendezvényt. Körülbelül 50 régi autót várnak a találkozóra. A tervezett program szerint pénteken érkeznek meg a regisztrált vendégek a panzió udvarára, ahol ingyen sátorozhatnak.

 

Szombaton délelőtt 11 órától innen vonulnak fel az autók Székelyudvarhely központjába, majd a Városháza előtt parkolnak le, ahol bárki megtekintheti Európa keleti országainak régi járműveit. „Lesznek olyan autók is, amelyek ötvenévesek. Nincsenek beíratva a forgalomba, ezért azokat csak a panzió udvarán lehet majd megtekinteni” – tette hozzá Bordás.

 

Ebédre mindenki visszatér a panzióhoz, ahol délután díjazások és gyermekprogramok is lesznek. Újdonságnak számít, hogy idén a helyi tűzoltó-alakulat és a mentősök is ellátogatnak a találkozóra, akik bemutatókat tartanak majd szombaton. Este nyolctól lesz a díjkiosztó és a közös vacsora, vasárnap pedig a visszautazás.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei