
Fotó: Lukácsi Lehel
Nagyon sokan a templomkertben vettek részt szerdán a védőszent emléknapján tartott búcsús szentmisén. Szépszámú paptestvér, ministráns állta körül a zsúfolásig megtelt istenházában az oltárt. A plébánia évében tartott ünnepen kiemelten imádkoztak a kis és nagy közösségekért és – Ferenc pápa kéréséhez csatlakozva – a család-szinódus eredményességéért.
2014. október 02., 09:432014. október 02., 09:43
Az egyházközség legnagyobb saját ünnepén Kis Szent Terézt idézte a főcelebráns, Pál Vilmos Barna alcsíki főesperes, csíkszentgyörgyi plébános: „Az egyház szívében én leszek a szeretet”. Buzdítítva a búcsúsokat: vizsgálja meg ki-ki önmagát, mennyire sugárzik belőle – nem szavakban, tettekben – a szeretet.
A székelyudvarhelyi Liseux-i Kis Szent Teréz plébániatemplom név- és születésnapjának ünnepi szónoka, Ilyés Zsolt csíkszentléleki plébános a békességszerzők és az igazságért üldözést szenvedők evangéliumi boldogságáról beszélt. Békességszerzők azok, akik nem ellenségeskedve élnek, és nem szítják azt; nem megosztók, nem széthúzást akarnak; akik nem uszítanak mások ellen a családban, a rokonságban, a szomszédságban, egy közösségben, a nemzetek között.
„Jézus tanítása nyomán békességszerző az tud lenni, akinek szívében béke, tisztelet és szeretet van mindenki iránt. Aki meggondolja szavait: személyközi viszonyokban, sportban, politikában, konfliktushelyzetekben. Ugyanakkor szívében és fejében semmiféle különbözőség nem nyomja el, nem írja felül azt, hogy testvérek vagyunk.” Márton Áron példáját idézte, aki sohasem uszított egyetlen népet, csoportot, senkit mások ellen. Nagy tisztelettel beszélt mindenkiről. A háború idején és azután is abban igyekezett megtartani népét, nyáját, hogy „békességszerzők” legyenek.
Botár Gábor szentszéki tanácsos, az egyházközség plébánosa köszönetet mondott az udvarhelyi születésű paptestvéreknek: Mihály Imrének, Tamás Barnának és Tamás Hubának a lelkigyakorlatos elmélkedésekért; a Iubilate Deo kórus tagjainak, és mindazoknak, akik az ünnep mélységéhez, szépségéhez hozzájárultak.
Három év szünet után folytatódik az Erdélyi Vállalkozói Iskola+ (EVI+) képzéssorozat – jelentették be pénteken, a képzés első hétvégéjének megnyitóján a partnerszervezetek képviselői Székelyudvarhelyen.
Ahol a hagyományainknak teret adnak, ott a nemzetünknek jövője van, hangsúlyozta Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár az Erdélyi Hagyományok Háza székelyudvarhelyi központjának avatóünnepségén.
Nem sokáig örülhetett zsákmányának pénteken a szomszédos megyéből érkező biciklitolvaj, hiszen a tettét követően mindössze néhány perc múlva elfogták őt a székelyudvarhelyi helyi rendőrök.
Konferenciát szerveztek Székelyudvarhelyen a határon átnyúló jogi segítségnyújtás és áldozatsegítés témájában pénteken. Magyarországi és erdélyi szakemberek osztották meg tapasztalataikat a jogi támogatás és az áldozatok segítésének lehetőségeiről.
Elvesztette az uralmát a jármű fölött és egy útszéli fának csapódott egy autós péntek reggel Árvátfalván. A szerencsétlenül járt sofőr járművébe egy másik, arra közlekedő személygépkocsi is nekiütközött.
A balesetet rögzítő térfigyelő kamerás felvételt látva Székelyudvarhely polgármestere azt írta, hogy kérni fogják a Szejkefürdőn a szigorúbb ellenőrzést, az országos útügynek is jelezve igényüket.
Két személyautó ütközött és sodródott le az úttestről szerdán kora délután a Székelyudvarhely melletti Szejkefürdőn.
Székelyudvarhelyen szerdán újrakezdték a munkálatokat a Bethlen Gábor utcában, és az elkövetkező időszakban többfelé útjavításra, illetve forgalomkorlátozásra kell számítani.
Szinte teljesen megsemmisült egy fűrésztelep csarnoka a szerdára virradó éjszaka keletkezett tűzben Szentegyházán.
Buszt indít kedden Székelyudvarhelyről Marosvásárhelyre a Székely szabadság napjára a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) helyi szervezete.
szóljon hozzá!