Nagyon rég épült fiataloknak szánt tömbházlakás
Fotó: Haáz Vince
Négy év alatt csupán hatvannégy lakáskérést tudott megoldani a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal a csaknem ötszázból. A fiataloknak és fiatal családoknak több mint tíz évet is várniuk kell, hogy kedvezményes bérletű lakáshoz juthassanak. Az idénre érvényes jegyzéket a napokban fogadták el.
2018. február 05., 15:482018. február 05., 15:48
Az idénre érvényes kéréseket már tavaly összesítették, s kifüggesztették az érintettek jegyzékét is, amelyből kiderül, hogy ki milyen helyen van a sorban. Nyolc esetben óvást nyújtottak be az érintettek, mert nem voltak megelégedve a kapott pontszámokkal.
de az is plusz pontszámot hoz, ha már több éve igényelték a szociális lakást. A Lakásügynökség (ANL) által épített lakhelyek esetében a fiatalok kerülnek előbbre a listán, s pluszpontot kapnak azok, akik állami intézményekben dolgoznak.
A legutóbbi tanácsülésen a választott képviselők elfogadták az idén érvényes jegyzéket, amely szerint 27-en ANL-lakásokba szeretnének költözni, 308-an szociális lakrészt szeretnének kibérelni, 19-en a nyugdíjasoknak fenntartott helyekre akarnak bejutni, míg 12-en vannak azok, akiknek ki kellett költözniük az egykor államosított, most pedig jogos tulajdonosaiknak visszaszolgáltatott ingatlanokból.
A Székelyhon érdeklődésére a szakosztály vezetője, Alina Hetrea közölte: Marosvásárhelyen a Locativ lakásgazdálkodási vállalat ügykezelésében 331 ANL lakrész van, 11 tömbházban, ezek között vannak egyszobások és kétszobások is. Városszinten a városhoz 675 szociális lakás tartozik, ezek közül vannak tömbházak a Tudor lakótelepen, az Ady és a Megyesfalvi negyedben és a Hidegvölgyben. Azt is megtudtuk, hogy
A nyilvántartást a Lakásgazdálkodási Vállalat végzi, s ő köt szerződést az új lakókkal is. A szakosztály vezetőjétől megtudtuk, hogy elsősorban az ANL lakásokra kell sokat várakozni, vannak olyan fiatalok, fiatal családok, akik több, mint tíz éve letették a kérésüket, évente megújítják, de még nem kerültek sorra.
Fotó: Haáz Vince
– tudtuk meg a részleteket.
A városban évek óta nem építettek újabb ANL lakásokat, legutóbb akkor gyarapodott jelentősen a „lakáskészlet”, amikor 2009 decemberében a város megvásárolta a Pandúrok útján levő Benta toronytömbházakat. Jelenleg ezek is bérelhetők.
A '89-es forradalom óta először fordul elő, hogy a „rendszerpártoknak”, a Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) és a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) nincs képviselőjük az elnökválasztás második fordulójában – jelentette ki Elena Lasconi.
Călin Georgescu független elnökjelölt hétfőn kijelentette, hogy az őt ért „vádakkal” ellentétben nincsenek szélsőséges nézetei, ő csupán „egy román, aki szereti a hazáját”.
November 25-én, a nők elleni erőszak megszüntetésének napján a csíkszeredai önkormányzat is csatlakozik azokhoz a közintézményekhez, amelyek a bántalmazott nőkkel, lányokkal való szolidaritás jegyében cselekvésre szólítanak fel.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) újra meghirdette rendkívül népszerű Nem térkép e táj! programját, melynek keretében iskolai osztályok honismereti kirándulások anyagi fedezetére pályázhatnak.
Elismeri, támogatja és gondozza a fogyatékkal élők művészetét a sepsiszentgyörgyi Írisz ház, amely idén 14. alkalommal hirdette meg az Outsider Art című pályázatát. Az alkotóknak az irgalmas szamaritánus történetéből kell inspirálódniuk.
Kelemen Hunor szerint az RMDSZ december 2-án jelenti be, kit támogat az elnökválasztás második fordulójában, jelenleg ugyanis a december 1-jei parlamenti választás jelenti a prioritást a szövetség számára.
Lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéből Nicolae Ciucă, a párt államfőjelöltje.
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) honlapján közzétett adatok szerint lezárult a szavazókörzetek szavazatszámlálási jegyzőkönyveinek összesítése.
Országszinten arányaiban Csíkszeredában élt a legtöbb magyar szavazati jogával – osztotta meg a sajtóval az államelnöki választás első fordulójának statisztikáit Borboly Csaba, az RMDSZ Csíki Területi Szervezetének elnöke.
Azok szavazatára is szükség lesz vasárnap, akik távol maradtak az elnökválasztás első fordulójától – hangsúlyozza Barti Tihamér, az RMDSZ Gyergyó területi szervezetének elnöke. Szerinte a parlamenti választásokon kulcsfontosságú a magas magyar részvétel.
szóljon hozzá!