Fotó: Boda L. Gergely
Kihez fordulhatnak azok, akik úgy érzik, hogy jogtalanul jártak el velük? Elméletileg a munkaügyi felügyelőséghez, a nép ügyvédjéhez, vagy akár egy ügyvédhez is.
2010. január 18., 17:292010. január 18., 17:29
2010. január 18., 17:412010. január 18., 17:41
Fotó: Boda L. Gergely
Maros megyében főként a pedagógusokat, de a polgármesteri hivatalokban, munkaügynél, szociális igazgatóságokon dolgozókat is érinti a megszorító intézkedés. A számokat Bukarestből küldik, de a végső döntést az intézményvezetők, polgármesterek, tanfelügyelők, igazgatók kell hogy meghozzák, a szakszervezetekkel való egyeztetés után. A szakszervezetek általános sztrájk kirobbantásával fenyegetőznek, de egyelőre konkrét lépéseket ezirányban nem tettek.
A törvények értelmében a munkaügyi felügyelőséghez fordulhatnak azok, akik úgy érzik, hogy jogtalanul bontották fel munkaszerződésüket. A megyei kirendeltség vezetője, Angela Boroş elmondta: ők minden panaszt kivizsgálnak, azonban a közalkalmazottak esetében nem sokat tehetnek. Az érintetteknek joguk van a közigazgatósági bírósághoz is fordulni és kérni, hogy vizsgálják ki az elbocsátás jogosságát. Az igazgatónő azt is elmondta, hogy január 21-től ők is kénytelen megválni 26 alkalmazottuktól. Megpróbáltak más állást szerezni számukra, de csupán
három esetében jártak sikerrel.
Egyelőre az eddig elbocsátott közalkalmzottak közül senki nem kérte a Nép Ügyvédje Iroda Maros megyei képviselőjének segítségét. Eugen Ciobota azonban megígéri, hogy amennyiben lesz ilyen felkérésük mindent megtesz annak érdekében, hogy a panaszosnak segítsenek.
Indíthatnak-e munkaügyi pert az elbocsátottak? – kérdeztük a téma kapcsán Kerekes Károly parlamenti képviselőt, aki határozott igennel válaszolt. Az RMDSZ-es honatya véleményét a keddi Vásárhelyi Hírlapban olvashatják. Megtudhatják azt is, hogy az megkérdezett szerint az elbocsátások mellett társadalmunkban mii fogja a legnagyobb gondot okozni az elkövetkező időszakban.
Negyvenhárom utcában terveznek kisebb-nagyobb felújításokat és munkálatokat végezni idén Marosvásárhelyen. Van, ahol már megjelentek a munkagépek és van, ahol csak később fognak, vagy egyáltalán nem.
A hegyimentők kötelező módon medveriasztó spray-t kell vigyenek az éjszakai bevetéseikre és nappal sípot, petárdát, hogy elriasszák a nagyvadakat – döntötték el a hegyimentők országos konferenciáján, Szovátán.
Kézilabda, kosárlabda, röplabda, küzdősportok, asztalitenisz és tenisz meccsek játszására is alkalmas lesz az a multifunkcionális sportpálya, amely a korszerű jégpálya mellett épül Marosvásárhelyen.
A textilhulladék kezelése továbbra is gyerekcipőben jár itthon. Az önkormányzatok felelőssége azok begyűjtése, de sok helyen hiányzik még az infrastruktúra. Marosvásárhelyen a tavaszi lomtalanítással kötik össze a textilhulladék begyűjtését.
Bizonyítottan sertéspestis miatt pusztultak el az állatok egy Dózsa György községi magángazdaságban, Maros megyében. A hatóságok korlátozásokat rendeltek el.
Helyi kézművesek és termelők várják a városlakókat és minden érdeklődőt Marosvásárhely főterére a kedden nyílt húsvéti vásárban. Délutánonként gyermekfoglalkozásokat is tartanak, kedden például tojás alakú mézes pogácsákat díszítettek a kisebbek.
Véradókra van szükség Maros megyében is, ezért arra bátorítanak mindenkit, aki egészséges, adjon vért.
A középkori lakott váráról ismert és közkedvelt Maros megyei településen jövőtől készülnek bevezetni a helyi turisztikai adót, amit a városban éjszakázó turisták kell majd kifizessenek.
Hétvégére megoldódott a gázszolgáltatás biztosítása a marosvásárhelyi garzontömbházban, ahol 62 lakrész maradt fűtési, főzési lehetőség nélkül. A sikkasztásos ügy azonban hömpölyög: megtudtuk, hogy a városházának mennyivel tartoznak a társulások.
Victor Prodan, Nyárádtő polgármestere három hónapig tíz százalékkal kevesebb fizetés kap – döntött a Maros Megyei Prefektusi Hivatal, miután a kisváros vezetőjét összeférhetetlennek minősítette az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség (ANI).
szóljon hozzá!