Több száz, gyerekek által tökből faragott mesefigurát állítottak ki Szovátán a tizedik Tökfesztivál pénteki megnyitóján. Hétvégén a szórakozáson és a közösségi programokon lesz a hangsúly a fürdővárosban.
2025. október 10., 20:522025. október 10., 20:52
Fotó: Haáz Vince
Több száz, gyerekek által tökből faragott mesefigurát állítottak ki Szovátán a tizedik Tökfesztivál pénteki megnyitóján. Hétvégén a szórakozáson és a közösségi programokon lesz a hangsúly a fürdővárosban.
2025. október 10., 20:522025. október 10., 20:52
Bár a nyárnak hivatalosan már vége, azért Szovátán most is sétálnak még turisták, hétvégén pedig bizonyára megtelnek a sétálóutcák és a nyitva tartó vendéglátóhelyek, hiszen a fürdővárosban Tökfesztivált tartanak.
Fotó: Haáz Vince
Pénteken délelőtt óvodások és iskolások lepték el a Rózsák útját hogy megcsodálják azokat a tökből faragott alkotásokat. A legtöbb csoport, osztály már előző nap kihelyezte az elkészített tökfigurákat.
A hivatalos megnyitó előtt a Parajdi Fuvószenekar és a 15. Hagyományőrző Mátyás Huszárezred tagjai vonultak fel Szováta utcáin, megteremtve a borús időben a megfelelő hangulatot a fesztiválhoz.
Fotó: Haáz Vince
Bár a Rózsák utcája le volt zárva, azért sokan behajtottak autóval, veszélyeztetve a sétáló kisgyerekeket, nyugodtan nézelődő turistákat.
Szováta alpolgármestere, Kiss Ferenc rövid, kétnyelvű köszöntőjében kiemelte, hogy fontosnak tartják, hogy ősszel is szervezzenek közösségformáló, turistavonzó rendezvényeket és erre a fesztiválra hetek óra készülnek. Úgy állították össze a programot, hogy mindenki találjon kedvére szóló foglalkozást, koncertet.
Fotó: Haáz Vince
A Székelyhon kérdésére az elöljáró rámutatott, a múlt héten bejelentett,
A Tökfesztivál esti koncertjei a rendőrség melletti parkolóban felállított nagyszínpadon lesznek, pénteken Szalonna és bandája, szombaton a Direcția 5 és a Mangorise szórakoztatja az egybegyűlteket.
Fotó: Haáz Vince
Vasárnap a néptáncé és népdalé a főszerep, fellép a Tücsökraj népi zenekar, a Sirülők néptáncegyüttes, valamint a magyarlapádi Csegely zenekar is. Számos gyermekprogrammal is készültek ugyanakkor a legkisebbeknek. Vasárnap este a fesztivál záróprogramjaként levetítik a Hogyan tudnék élni nélküled? című játékfilmet. A részletes programot az esemény Facebook-oldalán találhatják meg az érdeklődők.
Szombaton a Rádió GaGa Duma Dubája is jelen lesz a Tökfesztiválon, érdemes hozzájuk is benézni, hiszen nyereményjátékokkal készültek a hallgatóiknak.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Stílusosan
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Csütörtökön több ballagás és más rendezvény is érinti Marosvásárhely forgalmát, a forgalomkorlátozás szakaszos lesz néhány utcában. Több középiskola ballagási ünnepsége miatt forgalmi dugók alakulhatnak ki a városban.
Közlekedési baleset történt kedden este Marosvásárhelyen a Voinicenilor utcában, a balesetet okozó sofőr azonban a kórházban nem engedte, hogy vérmintát vegyenek tőle.
A marosvásárhelyi adóhatóság alkalmazottainak egy része csütörtökön nem megy be dolgozni, csatlakozva az országos szakszervezeti megmozduláshoz. A pénzügyiek eddig naponta pár órát sztrájkoltak, tiltakozva a kilátásba helyezett bércsökkentés miatt.
Döntenek szerdán a marosvásárhelyi városházán arról, melyik cég takaríthatja a város utcáit a következő időszakban. Marosvásárhelyen közel két hete nincs szolgáltató, ennek nyomai a hosszú hétvégén is jól látszottak.
Elindítják ősszel a természetközeli, mozgásközpontú magyar előkészítő osztályt Kebelében, a Benedek Elek Általános Iskola keretében. A román tagozaton nem gyűlt össze az induláshoz szükséges létszám, ezért ott nem kezdődik ilyen osztály.
Visszaigényelhetik a befizetett helyi adójukat Marosvásárhelyen a fogyatékkal élők, illetve az egyes fokozatú rokkantak és törvényes képviselőik, legfeljebb ezer lejig. A támogatás nem jár automatikusan, azt kérni kell, és több feltételhez kötött.
Bálázógép kapott lángra szombaton este Marosbogáton, de szerencsére csak anyagi kár keletkezett – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Két, összesen hatezer lej értékű áramgenerátort tulajdonított el Kibéden az a két Ákosfalva községbeli férfi, akiket pénteken 24 órás őrizetbe vettek a hatóságok – közölte a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Több portára is betört, ahol kerítéseket rongált meg egy medve szombaton reggel a Marosvásárhelyhez közeli Mezőbergenyében – közölte Mezőpanit község polgármestere.
Fedett padokat és információs táblákat helyeztek ki a Marosvásárhely melletti Kincses-dombok kerékpáros útvonal mentén. A hegyimentők figyelmeztetnek: a kirándulók és a biciklizők legyenek óvatosak és legyen náluk medveriasztó spray.
szóljon hozzá!