A reptéri díjak növeléséről is szavaztak Maros Megye Tanácsának képviselői
Fotó: Haáz Vince
Maros Megye Tanácsának legutóbbi soros ülésén újabb költségvetés módosítást hagytak jóvá, amely révén 650 ezer lejjel egészítették ki a megyei utak kátyúzására szánt alapokat, miután a tavaszi munkálatok során kiderült, hogy nagyobb keretre lenne szükség az útjavításokhoz. Mindezek mellett a reptéri díjak emeléséről is döntöttek.
2018. május 27., 11:472018. május 27., 11:47
A Maros Megyei Tanács az ádámosi önkormányzattal együttműködve fogja megvalósítani a magántulajdonban lévő házak bejárati hídjainak újratervezésére vonatkozó projektet.
Hogy megakadályozzák az újabb árvízkárok keletkezését, Ádámos község polgármestere elkészítette a Veres-patak medrében végrehajtandó munkálatok műszaki tervét, és tekintettel arra, hogy a patak a 107-es megyei út mentén folyik, kérte a megyei tanácstól, hogy járuljon hozzá a beruházás finanszírozásához.
A munkálatok elvégzéséhez szükséges idő 3 hónap. A tervező becslése szerint a munkálat értéke (beleértve az áfát is) 331 480 lej, ebből a megyei tanács 187 480 lejt fedez (áfával).
Parkolót alakítanak ki Mezőbándon a Marosvásárhely-Mezőbánd-Radnót közötti megyei út forgalmának akadálymentesítése érdekében. Mezőbándon két jelöletlen parkoló is használatban van, amelyek a Marosvásárhelyt és Radnótot összekötő 152A jelzésű megyei út, valamint a 151A jelzésű megyei út kereszteződésének közelében találhatók, és több közintézményt és kereskedelmi egységet is kiszolgálnak, így a mezőbándi önkormányzatot, a művelődési otthont, a fogorvosi rendelőt, a rendőrséget, a postát, az APIA központot, a katolikus templomot, egy tömbházat és három üzletet. A parkolóhelyhez való behajtás nehézsége miatt a gépkocsik az úttesten állnak, amíg le tudnak térni, és így akadályozzák a forgalmat.
A megyei önkormányzat az ülésén a repülőtéri díjak növeléséről is döntött a marosvásárhelyi Transilvania repülőtér javaslata alapján.
Az új díjak értéke megközelíti a régióban található más repülőtereken alkalmazott díjakat.
Az új repülőtéri díjak elfogadásának az a célja, hogy a marosvásárhelyi repülőtér megfeleljen az Európai Unió versenyszférára vonatkozó követelményeinek, valamint hogy biztosítsák a repülőtér fejlődéséhez szükséges előfeltételeket, az állami támogatások fokozatos csökkentését, és azt, hogy 2024-ig önfenntartóvá váljon a repülőtér.
Egy terepjáró négy utasa életét vesztette és egy megsérült, miután a jármű felborult a Portăreasa-hegységben, Albeștii de Muscel község térségében – számolt be az Argeș megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A román rendőrség Gânj Emil felkutatására indított akciója során sikerült Németországban elfogni a nemzetközileg körözött Sălăgean Ilie Liviut. A férfi tettestársa volt a mezőméhesi gyilkosnak egy 2011-ben elkövetett emberölésben.
Csaknem két hónappal a meghirdetés után több mint nyolcvanan jelentkeztek a sepsiszentgyörgyi önkormányzat idősek és kiszolgáltatott helyzetben lévők számára indított Gondosóra-programra. A készülékeket szeptemberben kezdik el kézbesíteni.
Tizennyolc éves fiatal vesztette életét az Argeș megyei tragédiában, amikor egy épület tetőzete három emberre omlott a péntek esti viharban.
Három ember meghalt, négyen pedig megsérültek a péntek esti viharok következtében – jelentette be szombaton reggel a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség.
2005. augusztus 23-án Udvarhelyszék egyik legsúlyosabb természeti katasztrófája rázta meg a térséget. A Nyikó mente csendes patakja, a Fehér-Nyikó néhány óra alatt tomboló áradattá változott, és hirtelen, pusztító erővel tört rá a településekre.
Diónyi jégdarabok hullottak Bodzafordulón a pénteki vihar során. A közösségi oldalakon közzétett fotók tanúbizonysága szerint a jégeső nemcsak a kertekben pusztított, hanem az autókban is kárt tett.
Autó gázolt el két kisfiút Marosvásárhelyen a Segesvári út és a Hidegvölgy utca kereszteződésénél, a gyalogátjáró mellett – közölte a Maros megyei tűzoltóság. A gyermekeket súlyos sérülésekkel szállították kórházba.
A nyári vakációt kihasználva javában zajlanak a felújítási és átalakítási munkálatok a Nagy Imre Általános Iskola udvarán, amely teljesen új formát ölt a közeljövőben.
Nincs készülőben háború Romániában, és senkit nem visznek el katonának – jelentette ki pénteken Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
szóljon hozzá!