
Képünk illusztráció
Három férfi verekedett össze Marosludason egy szórakozóhely előtt, kettőjüket őrizetbe vették, majd egyiküket le is tartoztatták.
2025. november 30., 14:182025. november 30., 14:18
A marosludasi rendőröket szombaton éjszaka értesítette egy betelefonáló, hogy neki és testvérének segítségre van szüksége, mert
A helyszínen a rendőrök három férfit azonosítottak: egy egy 25 éves százszfenesit, valamint egy 23 és egy 27 éves helybélit. A vallomásokból kiderült, hogy
A rendőrök 24 órára őrizetbe vették a szászfenesi és a 23 éves marosludasi fiatalt. A Maros megyei rendőrség közleménye szerint november 30-án
Bűnügyi kivizsgálás indul ellene, tettlegességig fajuló agresszív viselkedés és csendháborítás miatt – olvasható a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság közleményében.
Mivel Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala nem fizette ki a májusi számlát az utcatakarítást végző Sylevy Cleaning nevű vállalatnak, amely a szerződés alapján május 20-ig látta el ezt a feladatot, a hivatal bankszámláit zárolták.
Egy marosvásárhelyi egészségügyi intézményből távozott önként egy 13 éves lány kedden este, azóta nem tért vissza. A rendőrség a lakosság segítségét kéri a megtalálásához.
Egyre több szászrégeni lakó kéri, hogy fekvőrendőrt helyezzenek el az utcájában a gyorshajtás miatt. A városházára érkező hivatalos kérelmeket a közlekedésügyi bizottság vizsgálja meg, miközben a város őszi útjavításokra is készül.
Marosvásárhelyen új, többszintes parkolóházak építését tervezik a lakónegyedek zsúfoltságának és parkolóhely-hiányának enyhítésére. A kövesdombi Csalhó utcai épület lesz az első, ez több mint 300 autónak ad majd helyet, és várhatóan 2028-ra készül el.
Öt méter mély vízelvezető árokba zuhant munkagéppel egy ember kedden délben a Maros megyei Ilencfalván. Kimentésén jelenleg dolgoznak a tűzoltók.
A marosvásárhelyi várban szervezik meg csütörtökön az új kenyér ünnepét, amelyen fellép a Borsika néptáncegyüttes, a csíkmadarasi népi zenekar és Boczog Botond. A történelmi egyházak képviselői közösen szentelik meg az új kenyeret.
Tűzoltók hoztak le egy ház tetején ragadt macskát hétfőn reggel Szászrégenben; a házikedvenc most már biztonságban van – tájékoztatott a Maros megyei tűzoltóság.
Ideiglenesen egyirányúsítják hétfőtől a Cuza Vodă utcát Marosvásárhelyen az útfelújítási munkálatok miatt.
Közúti balesethez riasztották szombaton kora este a tűzoltókat Szászrégenben: egy személyautó eddig tisztázatlan körülmények között letért az úttestről. A járműben hét ember – három felnőtt és négy gyermek – utazott, mind megsérültek.
Baleset miatt áll a forgalom Jedd és Kebele között: egy mikrobusz hat utasát kell sérülések miatt ellátni.
szóljon hozzá!