Fotó: Thomas Campean
Év végére Marosludason is beindulhat egy SMURD sürgősségi egység, amelynek létesítését tavaly kezdeményezte a helyi önkormányzat.
2014. augusztus 21., 12:382014. augusztus 21., 12:38
„A tervezési szakaszon túl vagyunk, a következő lépés az építkezési engedélyek megszerzése. A SMURD-egység székhelye a Nyárfa utcában, a tűzoltó kocsiszín fölött lesz” – tájékoztatott Moldovan Ioan Cristian, Marosludas polgármestere.
A sürgősségi egység létesítése nem terheli anyagilag a város költségvetését, ugyanis ennek tervezési, építési költségeit teljes mértékben a marosludasi cukorgyár állja. „A rohammentő-szolgálat kihelyezett egysége nemcsak a várost, hanem a környező 11 községet is kiszolgálja. Már találkoztunk a települések elöljáróival, akik beleegyezésüket adták, hogy az egység működtetésének költségeibe, az alkalmazottak bérébe bepótolnak. Ezt az egyezséget egyesület formájában szeretnénk hivatalossá tenni” – folytatta a városvezető.
Az önkormányzat Dorin Olteannal, a Maros Megyei Vészhelyzeti Felügyelőség vezetőjével, Raed Arafattal, a SMURD Alapítvány elnökével, és a marosludasi kórház sürgősségi osztályának illetékeseivel is egyeztetett, és közösen jutottak arra a végkövetkeztetésre, hogy szükség van egy SMURD-egységre. „Nagyon fontos, hogy ezentúl Marosludasnak nem kettő, hanem három mentője lesz. Az E60-as európai úton gyakran történnek balesetek, tehát a harmadik, ajándékba kapott mentő mindenképp jól fog. Az eddigi tapasztalatok alapján sajnos azt kell mondanom: lesznek olyan helyzetek, amikor a három mentőkocsi sem lesz elég” – fogalmazott Moldovan.
A polgármesteri hivatal versenyvizsgát hirdetett a mintegy 14 rohammentős állás betöltésére. A kizáró jellegű sportvizsga után a jövendőbeli rohammenetősöket a Maros Megyei Vészhelyzeti Felügyelőség szakemberei fogják ingyenesen kiképezni.
Hiába fizették a vízszámlát, a pénz nem a megfelelő helyre került. Ötezer marosvásárhelyi család lehet érintett abban a kivizsgálásban, amelyet a gazdasági rendőrség egy lakótársulási gondnok ellen indított, sikkasztás gyanújával.
Három erdélyi városban végez jelentős beruházást a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) a magyar kormány támogatásával – közölte keddi sajtótájékoztatóján az erdélyi magánegyetem rektora.
Közel másfél órán át küzdöttek a tűzoltók a tarlótűzzel a Maros megyei Jedden szombaton este. Mintegy négy hektáron égett a száraz növényzet.
Első alkalommal világították ki március 15-én piros-fehér-zöldre a marosvásárhelyi városházát. A magyar zászló színeit a román trikolór váltotta.
„A szabadságra vigyázni kell minden nap, és mi ezt Marosvásárhelyen jól tudjuk” – mondta a Postarétet megtöltő ünneplő közösségnek szombaton Soós Zoltán polgármester, kiemelve: a márciusi ifjak bátorságát nem szabad szem elől tévesztenünk.
Tizennyolc házkutatást tartottak Maros megyében a rendőrök szerdán, és őrizetbe vettek egy férfit, akit több, az erdészeti ágazatban elkövetett bűncselekménnyel gyanúsítanak.
Helyi rendőrök, tűzoltók és tanácsadók veszítik el állásukat Marosludason, miután a városvezetés úgy döntött, hogy harminckilenccel csökkenti a városházi alkalmazottak számát.
Még két hét áll rendelkezésre, amíg tízszázalékos kedvezménnyel lehet törlesztetni az éves adókat és illetékeket. Marosvásárhelyen a városlakók több mint harminc százaléka élt eddig a lehetőséggel, a cégek egyelőre nem sietnek.
A tömegközlekedés jobbá tételén dolgoznak Marosvásárhelyen, ehhez kérik az utasok véleményét.
Hiábavalónak tűnik a hatóságok figyelmeztetése, az emberi gondatlanság és a szándékosan meggyújtott aljnövényzet miatt folyton lángolnak a földek tavasszal. Ráadásul a továbbterjedés veszélye mellett még árt is a termőtalajnak a tarlótűz.
szóljon hozzá!