
Fotó: Thomas Campean
Év végére Marosludason is beindulhat egy SMURD sürgősségi egység, amelynek létesítését tavaly kezdeményezte a helyi önkormányzat.
2014. augusztus 21., 12:382014. augusztus 21., 12:38
2014. augusztus 21., 12:382014. augusztus 21., 12:38
„A tervezési szakaszon túl vagyunk, a következő lépés az építkezési engedélyek megszerzése. A SMURD-egység székhelye a Nyárfa utcában, a tűzoltó kocsiszín fölött lesz” – tájékoztatott Moldovan Ioan Cristian, Marosludas polgármestere.
A sürgősségi egység létesítése nem terheli anyagilag a város költségvetését, ugyanis ennek tervezési, építési költségeit teljes mértékben a marosludasi cukorgyár állja. „A rohammentő-szolgálat kihelyezett egysége nemcsak a várost, hanem a környező 11 községet is kiszolgálja. Már találkoztunk a települések elöljáróival, akik beleegyezésüket adták, hogy az egység működtetésének költségeibe, az alkalmazottak bérébe bepótolnak. Ezt az egyezséget egyesület formájában szeretnénk hivatalossá tenni” – folytatta a városvezető.
Az önkormányzat Dorin Olteannal, a Maros Megyei Vészhelyzeti Felügyelőség vezetőjével, Raed Arafattal, a SMURD Alapítvány elnökével, és a marosludasi kórház sürgősségi osztályának illetékeseivel is egyeztetett, és közösen jutottak arra a végkövetkeztetésre, hogy szükség van egy SMURD-egységre. „Nagyon fontos, hogy ezentúl Marosludasnak nem kettő, hanem három mentője lesz. Az E60-as európai úton gyakran történnek balesetek, tehát a harmadik, ajándékba kapott mentő mindenképp jól fog. Az eddigi tapasztalatok alapján sajnos azt kell mondanom: lesznek olyan helyzetek, amikor a három mentőkocsi sem lesz elég” – fogalmazott Moldovan.
A polgármesteri hivatal versenyvizsgát hirdetett a mintegy 14 rohammentős állás betöltésére. A kizáró jellegű sportvizsga után a jövendőbeli rohammenetősöket a Maros Megyei Vészhelyzeti Felügyelőség szakemberei fogják ingyenesen kiképezni.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
A szecesszió világnapját Marosvásárhelyen is megünnepelték, hiszen itt található Kelet-Európa egyik szecessziós csúcsteljesítménye, a Kultúrpalota. Itt mesélt szombat este Megyesi Balázs műtárgyszakértő a 20. század eleji polgár mindennapjairól.
Két és fél éves késés után már csak napok kérdése és befejezik a nyárádszeredai tanuszodát, majd átadják a polgármesteri hivatalnak. A megnyitása az engedélyek beszerzésétől függ, de lehetséges, hogy a gyerekek már idén használhatják.
Szokatlan gyermekzsivajjal telt meg szombaton a marosvásárhelyi Vártemplom, ahol közös gyermeknapot tartottak a református gyülekezetek. Félezer kicsi, fiatal és felnőtt imádkozott és énekelt közösen.
Mikháza, a kis nyárádmenti falu ad otthont a Limesparknak, amely méltón képviseli a térség kivételes régészeti értékeit. A különleges múzeum szombat délelőtt nyitotta meg kapuit, és ezentúl minden keddtől vasárnapig várja látogatóit.
Rovarirtási akciót szervez Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala szombat éjjel a város valamennyi területén. Azt javasolják, csukják be az ablakokat, ha arra jár a rovarirtó szereket permetező autó.
Több mint 58 kilogramm kannabiszt, kokaint, valamint mintegy 700 ezer lejt és 8 ezer eurót foglaltak le a hatóságok egy Maros, Kolozs és Fehér megyére kiterjedő akció során. Három gyanúsítottat harmincnapos előzetes letartóztatásba helyeztek.
Óriástojásból bújt elő a világ legnagyobb madarának fiókája a Marosvásárhelyi Állatkertben. A ritkán látható pillanatot videóra vették.
Hat házkutatást tartanak pénteken Maros megyében a rendőrök egy olyan büntetőügyben, amelyben a halászati jogszabályok megsértésének gyanúja miatt nyomoznak.
Új járóbeteg-rendelő épül Szászrégenben, annak érdekében, hogy a jelenlegi négy helyszín helyett egy helyen legyenek elérhetők az egészségügyi szolgáltatások. A kivitelezőt most választják ki, a beruházás húszmillió lejbe kerül.
szóljon hozzá!