Leépítések a tanfelügyelőségeken

•  Fotó: Kristó Róbert

Fotó: Kristó Róbert

Leépítések várhatók a tanfelügyelőségeken, egyelőre azonban még nem tudni, hány állást számoltat fel az oktatási tárca. Ferencz S. Alpár Hargita megyei főtanfelügyelő úgy vélte, ésszerűsítésre mindenképp szükség van.

R. Kiss Edit

2010. augusztus 05., 16:032010. augusztus 05., 16:03

2010. augusztus 05., 19:012010. augusztus 05., 19:01

•  Fotó: Kristó Róbert Galéria

Fotó: Kristó Róbert

Nem tudni még konkrétumokat a tanfelügyelőségeken várható átszervezésekről, leépítésekről, az oktatási miniszter csütörtöki videokonferenciáján számokról nem, csak az elvekről volt szó – közölte Ferenc S. Alpár Hargita megyei főtanfelügyelő (fotó). Elmondta, az oktatási tárca konszolidálni, ésszerűsíteni akarja a tanfelügyelőségek didaktikai részét, és az adminisztratív személyzetet csökkentené. A didaktikai rész megerősítését, a szaktanfelügyelők munkájának hangsúlyosabbá tételét a minőségbiztosítás érdekében szeretné a szaktárca – mutatott rá a főtanfelügyelő, hozzátéve, hogy bár ez nem azt jelenti, hogy a szaktanfelügyelőknél nem lesz egyáltalán leépítés, ami eddig kiderült, abból az szűrhető le, hogy a minisztérium főként az adminisztrációt szeretné karcsúsítani.

Ferencz S. Alpár úgy vélte, hogy ésszerűsítésre mindenképpen szükség van a tanfelügyelőségen. A főtanfelügyelő elmondta, ha a minőségbiztosítás érdekében a didaktikai részről nem akar majd leépíteni a szaktárca, ő fenntart magának egy bizonyos módosítási lehetőséget annak érdekében, hogy az intézmény ezen részének működését is hatékonyabbá tegyék, és ebben az ésszerűsítésben akár leépítés is benne lehet.

A főtanfelügyelő még elmondta, a minisztérium uniformizálni akarja a tanfelügyelőségeket, és ennek érdekében például a főtanfelügyelő-helyettesek száma is változhat, úgy, hogy az egy megyében alkalmazható helyettesek száma nem 1 és 4 között lehet, ahogy eddig, hanem a megye nagyságától függően 1 és 3 között. Hargita megyében két főtanfelügyelő-helyettes dolgozik, úgyhogy előfordulhat az is, hogy itt nem változik a számuk.

Biztosat azonban még erről sem tudni – szögezte le Ferencz S. Alpár, aki úgy tudja, jövő hétre várható az oktatási miniszter rendelete a leépítendő állások számáról és az új intézményi szerkezeti felépítésről.

A Hargita Megyei Tanfelügyelőségen jelenleg 34,5 állás van, ebből 22,5 didaktikai személyzet, tehát szaktanfelügyelői állás, a többi pedig adminisztratív, illetve kisegítő személyzeti poszt, illetve egy informatikusi állás.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. április 29., kedd

Mert táncolni öröm, a tánc közösséget formál

Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.

Mert táncolni öröm, a tánc közösséget formál
2025. április 29., kedd

Hétvégén is nyitva lesz a lakosságnyilvántartó iroda Csíkszeredában

A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.

Hétvégén is nyitva lesz a lakosságnyilvántartó iroda Csíkszeredában
2025. április 29., kedd

Engedélyeztetések után épülhet a csíkcsicsói sportcsarnok

A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.

Engedélyeztetések után épülhet a csíkcsicsói sportcsarnok
2025. április 28., hétfő

Tizenegyedikes diák volt a szépvízi víztározóba zuhant lány

Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.

Tizenegyedikes diák volt a szépvízi víztározóba zuhant lány
2025. április 28., hétfő

Medve elől menekülve eshetett a víztározóba az életét vesztő lány

Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.

Medve elől menekülve eshetett a víztározóba az életét vesztő lány
2025. április 28., hétfő

Csíkszeredában is bemutatják a székely határőr verses naplóját

Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.

Csíkszeredában is bemutatják a székely határőr verses naplóját
2025. április 26., szombat

Megsütötték a rekordméretű kürtőskalácsot Csíkszentgyörgyön

Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.

Megsütötték a rekordméretű kürtőskalácsot Csíkszentgyörgyön
2025. április 25., péntek

18 éves lány fulladt a szépvízi víztározóba

A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.

18 éves lány fulladt a szépvízi víztározóba
2025. április 25., péntek

Egyelőre a városháza épületében marad a katonai központ

Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.

Egyelőre a városháza épületében marad a katonai központ
2025. április 24., csütörtök

Csíktaplocán tartják Boros Károly gyémántmiséjét

Örökös szentségimádási napot tartanak a csíktaplocai templomban pénteken. Ennek zárásaként, 17 órától gyémántmisét mutat be Boros Károly nyugalmazott plébános, egykori felcsíki főesperes, aki 28 éven át szolgált Csíktaplocán.

Csíktaplocán tartják Boros Károly gyémántmiséjét