A kórházak szennyvízhálózatára ráfér már egy csere – erről határozott ma a megyei tanács testülete
Fotó: Haáz Vince
Hat és fél millió lejes beruházásról döntött a Maros megyei önkormányzat legutóbbi ülésén. A testület csütörtök délután megszavazta, hogy korszerűsíti a dicsőszentmártoni Gheorghe Marinescu Kórház szennyvízhálózatát, valamint a Maros megyei klinikai kórház szennyvíztisztító állomását. Mindkét egészségügyi intézmény a tanács alárendeltségében működik.
2019. március 29., 10:002019. március 29., 10:00
A megyei önkormányzat képviselői jóváhagyták a Dicsőszentmártoni Gheorghe Marinescu Kórházra vonatkozó beruházás műszaki és gazdasági dokumentációját, valamint a műszaki és gazdasági mutatókat. A csatornahálózat megérett a cserére, hiszen már közel száz éves. A legutóbbi bővítést 2004-ben végezték rajta, amikor összekapcsolták a városi csatornahálózattal, illetve egy új vezetéket és egy szivattyútelepet is építettek még hozzá.
A projekt keretében nem csak a vezetékeket cserélik ki, de új szennyvíz előkezelőt, elkülönítőt és szűrő egységeket is építenek, úgy ahogy azt az európai környezetvédelmi előírások megkövetelik.
A Maros Megyei Klinikai Kórház esetében egy szennyvíztisztító állomás építéséről született döntés. Ennek a megvalósíthatósági tanulmány elkészítését fogadta el a tanács. A beruházás becsült értéke 1,9 millió lej.
Vizsgálatot rendeltek el a Maros Megyei Mentőszolgálatnál, ahol egy orvost azzal gyanúsítanak, hogy nem volt hajlandó elmenni egy sürgősségi esethez, mert lejárt a munkaideje. Az idős páciens végül megfulladt és meghalt.
Megváltoztak a fogyasztói szokások, nem úgy fogy a krumpli, ahogy azt a termelők szeretnék, de alkalmazkodnak az új körülményekhez. Gyengébb a tavalyinál az idei burgonyatermés Hargita megyében, de a minősége legalább jó.
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
szóljon hozzá!