Lovasversenyek, hagyományőrző bemutatók, színház és koncertek várják a közönséget június 20–22. között az Óriáspince-tetőn.
Június 21-én három sepsiszentgyörgyi múzeum változatos gyermek- és felnőttprogramokkal, tárlatvezetésekkel, várossétával, egy művészházaspár életművéről szóló előadással, sörkóstolóval és koncerttel várja nagyérdemű közönségét.
Elstartolt a Com’ON Sepsi hetedik kiadása, Sepsiszentgyörgy ifjúsági részvételi programja. Ennek égisze alatt 14–35 év közötti fiatalokból álló csoportok jelentkezhetnek saját ötleteikkel, közösségi kezdeményezéseikkel.
A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány immár másfél évtizede díjazza a legkiválóbb tanárokat és edzőket. A tizenötödik alkalommal tető alá hozott Mentor Gálán a kézdivásárhelyi Nagy-Babos Tamás is a tíz kitüntetett személy között szerepelt.
Ismét megnyílnak a kapuk a képzőművészet kedvelői előtt: az Erdélyi Művészeti Központ (EMŰK) és a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótér is csatlakozik a Múzeumok Éjszakája programsorozathoz Sepsiszentgyörgyön.
Kiskorúval folytatott szexuális kapcsolat miatt ítélte börtönre a bíróság azt a zágoni férfit, akit az elmúlt héten tartóztattak fel a Kovászna megyei rendőrök.
Bejegyzetlen, sajátkészítésű utánfutót csatolt mezőgazdasági gépére egy ember Zabola térségében, eljárás indult ellene – közölte hétfőn a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Több mint félezer kisgyerek nyüzsgött, játszott és énekelt hétfőn délelőtt az 56-os emlékparkban Sepsiszentgyörgyön. Botlik, az ördög és Szőrmók, a Székelyföldi Legendárium figurái is elvegyültek közöttük.
Többnapos versennyel és színes programkínálattal zajlott le az idei nemzetközi fogathajtó verseny Oltszemen, amely egyúttal a romániai országos bajnokság második fordulója is volt.
Minden idők legjobb magyar vitorlázója ötször kerülte meg a Földet, ugyancsak ötször a rettegett Horn-fokot, tízszer szelte át az Egyenlítőt, és hétszer kelt át az Atlanti-óceánon. Fa Nándor Székelyföldön mesélt kalandos útjairól.
Itt van a közelben, könnyen megközelíthető, régen tiltott övezetnek számított, kevesen ismerik, és mesébe illő! Ezúttal a Báj-havast ajánljuk túracélpontként bármely hétvégére, gyalogosan, kerékpáron vagy négykerekűn kirándulók számára egyaránt.

Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyeztek június 10-én egy 43 éves férfit, aki két éven át kényszerített szexuális viszonyra két kislányt, az anyjuk tudtával. Utóbbit bűnrészességgel gyanúsítják, ő is előzetesben van.
Miután a közelmúltban AUR-os provokátorok zaklatták a háromszéki polgármesteri hivatalokat, és botrányos fellépéseikről videókat is posztoltak, pénteken délelőtt halálos fenyegetést kaptak a szentgyörgyi városháza dolgozói.
Gőzerővel készülnek a szervezők a június 20–22. között megtartandó Székely Vágtára: helyrehozzák, ami elromlott, csinosítják, alakítják a helyszínt, hogy komfortos legyen a versenyzőknek és a nézőknek is.
Két napirendi pont és több fontos téma került megvitatásra a baróti önkormányzat ülésén. A képviselő-testület többek között 1,5 millió lejes hitelfelvételről döntött, de szó esett az árvízkárokról, valamint az újra aktuálissá vált medvegondokról is.
Babakocsival egy kissé nehézkes még lejutni a felújított sepsiszentgyörgyi állomás tói piknikezőhelyre, a kerekesszékesek számára felszerelt lift pedig még nem működik, ám ezeket a hiányosságokat orvosolni fogja az önkormányzat.
A háromszéki települések árvízkárosultjai számára Csíkszeredában szervezett gyűjtés után szerdán útnak indult az összegyűlt adományokat szállító kamion. Ezt Kökösre szállítják, ahol szétosztják az áradások után ingóságaik nélkül maradt lakosoknak.
A sepsiszentgyörgyi Cimborák Bábszínház két, gyerekeknek szóló előadással zárja az évadot, amelyek a gyerekek szemén keresztül mutatja meg a felnőttek világát.