Tavaly novemberben számos rendellenességet vélt felfedezni a sepsiszentgyörgyi uszodában a Kovászna Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség, emiatt pénzbírságot rótt ki az intézményre, amely ellen a sportlétesítmény vezetősége panaszt tett a törvényszéken. Időközben a fogyasztóvédelem még egy 1000 lejes büntetést szabott ki, ugyanakkor adócsalás gyanúja miatt is vizsgálat indult.
2014. január 15., 14:122014. január 15., 14:12
Mircea Diacon, a Kovászna Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség vezetője elmondta, hogy kifogások merültek fel az uszodával kapcsolatban, továbbá újabb lakossági panasz is érkezett. „Az észlelt rendellenességek miatt 3000 lejre szabtunk ki bírságot az uszoda esetében, amelynek vezetői nem voltak hajlandóak aláírni a jegyzőkönyvet. Az ügy folytatásaként pedig be is pereltek” – fejtette ki a felügyelőség vezetője, hozzátéve, hogy a per időpontja még nincs kitűzve. Mircea Diacon szerint az uszodában nem felelnek meg az európai normáknak bizonyos berendezési tárgyak: a nagy úszómedence körül csúszásgátló kellene legyen, ugyanakkor nincs korlát sem, melybe az úszók kapaszkodhatnak, amikor pihennek.
„Mi továbbra is fenntartjuk az álláspontunkat: a világon sehol nem létezik oldalpadkával rendelkező feszített víztükrű medence, a többi felsorolt, vélt hiba sem rendellenesség. Ezért tettünk panaszt a fogyasztóvédelem ellenőrzései nyomán” – nyilatkozta megkeresésünkre sepsiszentgyörgyi uszoda igazgatója. Nagy Zoltán szerint az uszoda minden tekintetben megfelel az európai normáknak.
Mircea Diacon főfelügyelő ugyanakkor azt is elmondta, hogy egy újabb lakossági bejelentést nyomán ismételten ellenőrzéseket végeztek az uszodánál, ezúttal a rendőrség adócsalásokat ellenőrző ügyosztályával együtt. A vizsgálat a könyvelést is érintette, mert a bejelentő arra panaszkodott, hogy egy általa vásárolt bérlet már nem használható fel, de ez nincs feltüntetve rajta, ráadásul nem kapott számlát a vásárláskor. A fogyasztóvédelem és a rendőrség munkatársai rendellenességeket találtak a jegykibocsátás és a könyvelés terén is. Diacon azt mondta, megállapították, hogy egy program miatt csak elektronikus jegyet adnak és az uszoda könyvelése, kimutatásai csak magyarul vannak, ami törvénytelen.
A főfelügyelő elmondása szerint a könyvelést öt éve nem ellenőrizte senki. Az adócsalások elleni ügyosztály még vizsgálja az ügyet, a fogyasztóvédelmi felügyelőség pedig 1000 lejes pénzbírságot rótt ki az uszodára. Ezt a jegyzőkönyvet aláírta és átvette az uszoda vezetősége, erről az ügyről azonban nem nyilatkoztak.
Miután korrupciós váddal akarták kivonni a politikai életből, Markó Attila jogász, kisebbségi államtitkár 2014-ben a pár négyzetméteres cella helyett a 93 ezer négyzetkilométeres anyaországot választotta fogsága helyszínéül –101 hónapig.
„Az élet értelmét nem lehet készen kapni. Azt meg kell teremteni: munkával, hűséggel, szeretettel.” Dr. Mucsi Mihály, Kézdivásárhely legújabb Pro Urbe díjasa pontosan ezt tette – hangzott el péntek délután a Vigadó dísztermében.
Kézműves vásárral, tartalmas előadásokkal, ifjúsági térrel, gyermekprogramokkal, helyi ízekkel, emlékezetes koncertekkel várja a városlakókat és az idelátogatókat Kézdivásárhely legnagyobb közösségi eseménye, a Sokadalom. Óriáskerék viszont nem lesz.
Új programot vezet be az elszigetelődött, beteg idősek és a fogyatékkal élők számára a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: egy olyan digitális eszköz beszerzését és használatát támogatják, amely baj esetén riasztja az illetékeseket.
Újra sokszínű kínálattal várja a Sepsi Classic fesztivál a komolyzene kedvelőit Sepsiszentgyörgyön július 10–13. között. Hallhatjuk Miklósa Erika operaénekest és Szamosi Szabolcs orgonaművészt, valamint a nemzetközi hírnév sok fiatal várományosát.
Sepsiszentgyörgy utcáin és parkjaiban napok óta nagyszámú lepke rajzik, ami a lakosság körében is feltűnést keltett. A hársfákon, rózsákon és levendulákon tömegesen megjelenő rovarokat gamma bagolylepkének azonosították.
Ideiglenes közlekedési korlátozások lesznek Sepsiszentgyörgyön, csütörtökön a Román Zászló Napjára szervezett ünnepség ideje alatt – tájékoztat közleményében a helyi rendőrség.
A Székely Vágta döntőjében történt balszerencsés események, két versenyző esése és az egyik ló tragikus lábtörése nem teszik szükségessé a szabályzat módosítását – tájékoztatták lapunkat a szervezők, hangsúlyozva, hogy minden teljesen szabályosan történt.
Háromszáz embert kellett kimenekíteni és több mint 200 háztartást öntött el a víz kisebb-nagyobb mértékben – hangzott el azon az összesítőn, ahol megtudhattuk, hogy a polgármesterek nem igazán szoktak részt venni a katasztrófavédelmi felkészítőkön.
Útlezárásokra kell számítani Kézdivásárhelyen a városnapok miatt szerdától a rendezvény idején – értesíti a városlakókat a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!