
Huszadik alkalommal szervezik meg a Mikes Kelemen Főgimnázium a legtöbb embert mozgósító rendezvényét, a Széchenyi-bált. A szervezők a költségek egy részét a pénteki adománygyűjtési esten befolyó összegből fedeznék.
2014. február 27., 17:422014. február 27., 17:42
2014. február 28., 17:552014. február 28., 17:55
A Széchenyi-bált pénteken, február 28-án egy adományest előzi meg – közölte Éltes Rita, az iskola diáktanácsának vezetője. „Mivel az adományozásra való felszólítás egyik legelegánsabb formájának tartjuk az adományozói estet, ezzel az eseménnyel próbáljuk előteremteni a júniusban sorra kerülő bál költségeinek harminc százalékát. Az esten lehetőséget nyújtunk a meghívottaknak, hogy betekintést nyerhessenek a térség egyetlen reformkori, tematikus báljának szokásrendjébe és kulisszatitkaiba” – tette hozzá Éltes. A szervezési költségek java részét pályázatokból nyerték.
„Az idei Széchenyi-bálra is mintegy háromszáz diák és felnőtt érkezik majd, a tervek szerint Gróf Széchenyi István is jelen lesz. Szerepét Eperjes Károly Kossuth-díjas színművész alakítja, aki a Hídember című filmben játszotta Széchenyi grófot. A 20. Széchenyi-bálon a szervezők szeretnének nyitni az idősebb generációk felé is” – mutatott rá Éltes Rita. Az adományozó est február 28-án 19 órától kezdődik a Bastion Vendéglőben.
A báli ruhás időutazást rendszerint az árkosi Szentkereszty-kastélyban szervezik meg, ahol hintózásra, lovaglásra, csónakázásra is lehetőség nyílik, de táncoktatás is zajlik, és kaszinó működik a rendezvény ideje alatt.
Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.
Telefonjáért támadtak rá egy férfira Sepsiszentgyörgyön: három fiatal bántalmazta, majd elvette a készülékét. A sértettet kórházban ápolják, a két fiú 30 napos előzetes letartóztatásba került, a 15 éves lány szabadlábon védekezhet.
A Kovászna megyei rendőrség járőrei két olyan körözött férfit fogtak el és kísértek börtönbe, akiket a bíróság már korábban jogerősen elítélt közlekedési bűncselekmények miatt.
Az autizmus spektrumzavar tünetei rendkívül széles skálát fognak át, és kombinációjuk esetről esetre egyedi lehet, ezért nagyon nehéz két egyforma autistát találni. Április 2-a az autizmus világnapja.
Az 5. Sepsi Book könyvvásár május 14. és 17. között várja a közönséget a Sepsi Arénában, több tucat kulturális programmal, neves szerzőkkel, gyermekfoglalkozásokkal és ingyenesen látogatható eseményekkel.
Kovászna megyében is lehetőség nyílik hivatásos személyi gondozóként bekapcsolódni a súlyos vagy halmozott fogyatékossággal élő felnőttek ellátásába. A program célja, hogy a rászorulók családias környezetben részesüljenek gondozásban.
Március folyamán a Kovászna megyei tűzoltóság összesen 486 sürgősségi esetnél avatkozott be – derül ki a múlt havi mérlegből. A legtöbb esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, de számos tarlótűz is történt a megyében.
Két bocsával együtt tűnt fel egy medve Kézdivásárhelyen, a kutyamenhely közelében. A medve a lemhényi erdőből ereszkedhetett le egy vadász szerint, és akár területet is kereshetett magának.
A híveket vasárnap reggel várják Sepsiszentgyörgy főterére, hogy az egyházi elöljárók megszentelhessék a kosarukban lévő étkeket. A húsvéti ételszentelést idén ötödik alkalommal szervezi meg a Magyar Erdélyért Egyesület (MERT).
Ittasan vezető férfi akadt fenn a bodzafordulói rendőrség hálóján egy március 31-i ellenőrzés során. A gépjárművezető jogosítványát bevonták, de fél órával később a rendőrök ismét kiszúrták az autóját a forgalomban.
szóljon hozzá!