
Tanévet zártak, kiállítást nyitottak az új műteremben
Fotó: Vaskertes Általános Iskola
Gyergyószentmiklóson tanévzáró hangversenyt és kiállításmegnyitót tartottak a Vaskertes Általános Iskolában. A képzőművészeti és zeneművészeti osztályok tanulói a tanév közben elsajátított rajztudásukat és hangszerismeretüket mutatták be a közönségnek.
2018. június 17., 15:432018. június 17., 15:43
A földszinti osztályteremben berendezett tárlaton több tanuló különféle technikával készült munkáját tekinthették meg a jelenlevők. Biró Zsuzsanna képzőművész, pedagógus ismertette, hogy az elmúlt év kitartó munkájának eredményeként állt össze a kiállítás. Elmondta, hogy
Ezek terméseiből is ízelítőt láthattak a jelenlévők a kiállításon. Beszéde végén Biró Zsuzsanna a végzős nyolcadikosoktól köszönt el, akiknek elmondta, hogy nem volt elsődleges célja, hogy művészeket neveljen belőlük, hanem inkább az, hogy lelkileg gazdag, esztétikumot, művészetet szerető, harmonikus felnőtt emberekké váljanak.
Bernád Ildikó, a tanintézet igazgatója hangsúlyozta, hogy
A csütörtök délutáni ünnepségen Keresztes Zoltán plébános áldotta meg az iskola műtermét, aki elmondása szerint, amikor körbejárta a kiállítást, akkor a látottak alapján meghatódott.
A rendezvény a zeneművészeti osztályos tanulók hangversenyével folytatódott, egymás után léptek a díszterem színpadára a különféle hangszereken játszó tanulók.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
Az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közzétett adatai szerint idén januárban 5403 cég szűnt meg Romániában, 47,22 százalékkal több, mint 2025 első hónapjában (3670).
szóljon hozzá!