Több politikus részvételével ismertették az elképzeléseket
Fotó: Gergely Imre
37,5 millió lejes beruházás révén alapjaitól újul meg a gyergyószentmiklósi műjégpálya. A kivitelezésre két és fél évet szánnak. A GYHK még itthon játszaná a következő szezon mérkőzéseit.
2020. május 28., 17:342020. május 28., 17:34
2020. május 28., 17:452020. május 28., 17:45
A csütörtöki, több politikus részvételével zajlott sajtótájékoztatón kiderült: egy nappal korábban, május 27-én Bukarestben, a fejlesztési minisztériumban aláírták a sportlétesítmény teljes felújításáról szóló finanszírozási szerződést. Ennek összértéke több, mint 37,5 millió lej.
Barti Tihamér Hargita megyei tanácsalelnök megfogalmazása szerint azért érezték fontosnak, hogy közösen adjanak hírt a szerződéskötésről, mert egyrészt ezzel vált biztossá, hogy a beruházás megvalósul, és mert ekkora összeget a város vagy a megye sem tudott volna előteremteni, legalábbis erre a célra nem. Hogy ezt elérjék, közös és éveken át tartó munkával és lobbitevékenységgel volt lehetséges.
Tánczos Barna szenátor viccesen kijelentette: „amint a fejlesztés megvalósul, nemcsak az udvarhelyiek mondhatják el, hogy itt is jobb, mint Csíkban, hanem a gyergyóiak is”, ugyanis
Tánczos ugyanakkor egy újabb feladatot tűzött ki maga elé: elérni, hogy a csíkszeredai csarnok is megújuljon. Megjegyezte, 10 évvel ezelőtt, még a Román Jégkorong Szövetség elnökeként tett egy ígéretet, miszerint az akkor általa kezdeményezett jégpályaépítési program részeként a gyergyóiak egy új jégcsarnokot kapnak. Ez nem valósult meg, de az elavult, 1982 óta használt csarnok átépítése, modernizálásával teljesül ez a vállalás.
A felújított jégcsarnok tervrajza
Nagy Zoltán polgármester röviden kitért arra, hogy mit is jelent valójában ez a beruházás.
A tribünök alatt öltözőket, és több kiszolgálóhelyiséget alakítanak ki. A tetőt is lecserélik; az épületben lényegében csak a 2015-ben átadott új hűtésrendszer marad a „régi”. A már nem használt hűtőházat lebontják és edző- és metodikai központot alakítanak ki a helyén. Elhangzott, hogy
Bereczky Szilárd menedzser elmondta, mivel 6 hónap a tervek elkészítésének ideje, és utána még az engedélyek beszerzése következik, arra számítanak, hogy a 2020-2021-es szezonban még Gyergyószentmiklóson rendezik a mérkőzéseiket. A beruházást finanszírozását a CNI, azaz a fejlesztési minisztériumhoz tartozó Országos Fejlesztési Ügynökség végzi, a kivitelezést pedig a bukaresti Unicomp.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
1 hozzászólás