Karszalaggal jelzik elégedetlenségüket az egészségügyi szakszervezet tagjai. A japánsztrájk három napig tart. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Japánsztrájkba léptek szerdán az egészségügyi, illetve szociális ellátórendszerben dolgozó tagjai a Sanitas szakszervezetnek, egyebek között azért, mert az államtól még olyan bérpótlékokat sem kaptak meg, amelyeket törvény szavatol számukra. A tiltakozás a betegek ellátását semmilyen formában nem érinti – hangsúlyozza az érdekvédelmi tömörülés Hargita megyei vezetője.
2020. október 07., 22:202020. október 07., 22:20
Az országszerte több mint százezer, Hargita megyében pedig mintegy kétezer tagot számláló szakszervezet azért lépett japánsztrájkba, mert
Amint azt Nyulas Emmától, a Sanitas Hargita megyei vezetőjétől megtudtuk, a szakszervezetnek számos követelése van, közülük több olyan bérpótlékokra vonatkozik, amelyekről törvény született, mégsem kapták meg a juttatást az egészségügyben, illetve a szociális rendszerben dolgozók. Kifogásolják, hogy a szociális rendszerben dolgozók számára 1150 lejes bérpótlékot ígért meg a kormány a járvány elején – amikor a szociális otthonok alkalmazottai úgy dolgoztak váltásban, hogy 14 napos karantén után két hétre beköltöztek az otthonokba –, ám azt később elvetették, majd
Az áprilisi, májusi időszakra biztosított pótlékot egyébként Hargita megyében az egészségügyi rendszerben is kevesen kapták meg, ugyanis itt később robbant be a járvány, mint az ország más részein, utóbb viszont már senki sem kaphat veszélyességi pótlékot – nehezményezte a szakszervezet megyei vezetője, hangsúlyozva, hogy
A járvány idejére járna a koronavírusos betegekkel dolgozó egészségügyi személyzetnek egy 55-től 85 százalékig terjedő bérpótlék is, azt viszont azért nem kaphatják meg, mert
Utóbbival kapcsolatban személyesen is megkérdezte az egészségügyi minisztert a csíkszeredai látogatása alkalmával, ám nem kapott rá választ a tárca vezetőjétől – mondta el Nyulas Emma.
A japánsztrájkhoz vezető problémák felsorolását azzal folytatta a szakszervezet megyei vezetője, hogy az államelnök is megígért egy 30 százalékig terjedő bérpótlékot a koronavírusos betegek kezelésében, ellátásában részt vevő egészségügyi személyzet számára, ám
A szakszervezet azt is követeli, hogy az állam biztosítson elegendő védőfelszerelést az egészségügyben dolgozók számára, továbbá, hogy a bérpótlékokat egységesítse a szaktárca, ne legyen a juttatásnak évenként változó értéke, ugyanakkor
A Sanitas által elrendelt japánsztrájk három napig tart, ebben az időszakban a védőruhában dolgozó egészségügyi alkalmazottak
– ismertette a tiltakozás részleteit Nyulas Emma. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a japánsztrájk a betegellátást egyáltalán nem érinti és semmiben sem akadályozza, a kórházakban a munka ugyanúgy zajlik a tiltakozás idején is, mint máskor.
A szakszervezet vezetősége jövő héten, egy online megbeszélést követően dönt a tiltakozás esetleges folytatásáról.
Fejenkét 180 ezer lejes juttatásról szóló összeget hozott nyilvánosságra kedden a román központi sajtó, amit annak a három alkotmánybírónak adnának, akiknek most jár le a kilencéves mandátumuk. Köztük van a magyar alkotmánybíró is.
Az áramszolgáltató közlése szerint előre tervezett karbantartási munkálatok miatt a következő napokban több településen is ideiglenes áramszünetre kell számítani.
Az ítélet nem jogerős.
A dicsőszentmártoni ivóvíztisztító-állomás továbbra is zavartalanul biztosítja a háztartási vízellátást a térségben, mivel a Kis-Küküllő sókoncentrációja a legfrissebb mérések szerint még mindig a megengedett 1500 mg/l-es határérték alatt van.
Elindult a jelentkezés a sepsiszentgyörgyi időseknek és rászorulóknak szóló Gondosóra szociális támogatási programra, kedden. Mutatjuk, hogyan jelentkezhetnek az érdekeltek.
Közel négy és fél év után megszűnt a villanyáramra megállapított ársapka, július 1-jétől piaci áron számláznak a szolgáltatók. A kiszolgáltatott fogyasztók számára havi 50 lejes támogatást biztosít az állam.
Többet kell fizetniük idén a román tengerpartra érkező turistáknak, a legtöbb szállodában mintegy 10–20 százalékkal emelték az árakat tavalyhoz képest.
Maros megyében minimálisan nőtt, Hargita és Kovászna megyében pedig nagyon enyhén csökkent, de összességében alig változott a munkanélküliségi arány a székelyföldi megyékben a legutóbbi, májusi összesítés szerint.
Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán kijelentette, 2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására.
Benzinkútról akart élelmiszert lopni, dulakodott az alkalmazottal, majd elmenekült a helyszínről két fiatal Szászrégenben, ám nem jutottak messzire: a rendőrök rövid időn belül őrizetbe vették őket.
szóljon hozzá!