Fotó: Gergely Imre
Még ebben a hónapban beköltözhetnek a gyerekek Gyergyócsomafalva új óvodájába – a létesítményben még pár kisebb munkálat van hátra. A községben egy másik óvoda nagyszabású felújítását is tervezik, ezt várhatóan nyáron kezdhetik el.
2020. február 12., 20:002020. február 12., 20:00
A múlt év legjelentősebb beruházása volt Csomafalván a település Szászfalu nevű részén az új óvoda építése. A munkálat szinte teljesen befejeződött, még fűtésrendszerhez várnak egy alkatrészt, és az üzempróba után meg is történhet az átadása.
egy harmadik terem pedig például anyák-napi előadások megrendezésének adhat helyet, vagy rossz időben tornateremként is használhatják – ismertette Márton László Szilárd polgármester. A bútorok, szőnyegek és más berendezés is a helyszínen van már, így egy takarítás után minden készen áll majd. A helyiségek mennyezete olyan magas, hogy a későbbiekben akár az is elképzelhető, hogy galériát is kialakítanak bennük és így akár napköziként is működhet az intézmény.
Fotó: Gergely Imre
Amint a polgármester elmondta, az óvodai csoportok mostanig a két korábban felújított iskolaépületben működtek és működnek jelenleg is, de a hatályos előírások miatt nem tartható tovább ez az állapot, ezért volt szükség az építkezésre, amely 1,8 millió lejes kormányfinanszírozással valósult meg az országos településfejlesztési program révén.
A község központjában található óvoda is nagyarányú átalakítás előtt áll. A több mint 110 éves, 1907-ben községházának épült ingatlan eléggé leromlott állapotban van, jó ideje készültek a rendbetételére. Ez most valósulhat meg a 2019-ben elnyert uniós finanszírozásból. A fejlesztés 3,5 milliós költségeiből 2,7 millió a nyert összeg, a különbözet a község önrésze lesz.
Itt óvodai és napközis csoportok is helyet kapnak, megfelelően felszerelt konyha és ebédlő is létesül, de a pincében egy sókamrát is kialakítanak, ami a gyerekek egészségére lesz jótékony hatással. A jelenlegi napközi felszabaduló helyiségeiben pedig bölcsődét hoznak létre. Ha a közbeszerzések és egyéb előkészületek is jól haladnak, nyáron kezdődik el az építkezés és a 2021-es tanév kezdetére nyílik újra az intézmény.
Maláriával diagnosztizáltak egy bukaresti férfit – közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium.
Az alpolgármesternek fontos feladatai vannak a kisebb községekben is, nem róluk kellene lemondani, hanem inkább a tanácsosok számát kellene csökkenteni – javasolja a Romániai Községek Országos Szövetsége, a kormány megszorító intézkedéseire reagálva.
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Egyfeszt összművészeti fesztivált idén július 31 és augusztus 3. között tartják Gyergyószentmiklóson. Mutatjuk a fellépőket.
A Saul fia című film főszereplője, Röhrig Géza költőként mutatkozik be július 16-án, szerdán 18 órától a marosvásárhelyi Kandaké kávézóban, a Bernády tér 3. szám alatt.
A romániai európai parlamenti (EP-) képviselők közül nyolcan szavazták meg csütörtökön az Ursula von der Leyen és az Európai Bizottság ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt, ketten tartózkodtak, 12-en ellene szavaztak, 11-en pedig nem vettek részt.
Átadták a forgalomnak csütörtök délután az észak-erdélyi (A3-as) autópályát az 1-es országúttal Tordatúr közelében összekötő gyorsforgalmi utat.
Befogták az egyik bocsát annak az anyamedvének amelyet a napokban lőttek ki, miután az megölt egy motorost a Transzfogarason – közölte Facebook-oldalán a környezetvédelmi minisztérium.
Kenőpénz elfogadásán érték tetten az ügyészek csütörtökön a bukaresti Floreasca kórház egyik ortopéd szakorvosát – értesült az Agerpres ügyészségi forrásokból.
Július 13. és 27. között ünnepli 15. születésnapját a Csíki Jazz Fesztivál. Idén az emlékezés és a világzene jegyében zajló eseménysorozat világszínvonalú fellépőkkel, tehetségkutatóval, gyerekprogramokkal és közösségi örömzenéléssel várja a közönséget.
szóljon hozzá!