Benépesülhet a központ. Várják a középiskolás diákok jelentkezését
Fotó: Gábos Albin
Hosszú kihagyást követően ismét megnyitja kapuit a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ. Augusztus utolsó napjáig várják a középiskolások jelentkezését, a járványhelyzet miatt azonban ebben az évben csak olyanokat fogadnak, akik megkapták a koronavírus elleni védőoltást.
2021. augusztus 24., 17:052021. augusztus 24., 17:05
A járványhelyzet okozta bizonytalanság és a korlátozásokkal járó bonyodalmak miatt tavaly nem fogadott bentlakókat a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ, a hamarosan kezdődő tanévben viszont ismét megnyitja kapuit az intézmény. Mint a tanulmányi igazgatótól, Ráduly Annamáriától megtudtuk,
A járványhelyzetre való tekintettel a személyzet mellett minden bentlakó diák számára is kötelező a koronavírus elleni védőoltás, illetve a központ járványügyi szabályainak betartása (például maszkviselés, kézmosás, fertőtlenítés stb.). A kollégiumba augusztus 31-ig jelentkezhetnek a Csíkszeredában magyar nyelven tanuló középiskolások egy motivációs levéllel (amelyet a martonarontk2021@gmail.com címre kell elküldeni).
Utóbbinak tartalmaznia kell, hogy az illető miért szeretne a kollégiumban lakni, melyik középiskolában folytatja tanulmányait, mennyi a bejutási médiája vagy az előző tanévben elért tanulmányi eredménye, hol járt korábban iskolába, milyen sport- vagy kulturális tevékenységeken vett/vesz részt, milyen vetélkedőkön, versenyeken volt, melyek a kedvenc foglalkozásai, illetve az elérhetőségeket is meg kell jelölni (e-mail cím, telefonszám stb).
A központ működtetése egyébként két fél között oszlik meg: a Mens Sana Alapítvány biztosítja a humánerőforrás és az ösztöndíjrendszer finanszírozását, az épületet pedig az FK Csíkszereda. Az alapösztöndíjat minden diákjuk megkapja, az érdemösztöndíjban pedig a tanulmányi eredmények alapján részesülhetnek.
– emelte ki Ráduly Annamária.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
2 hozzászólás