Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egész Hargita megyében ellenőrzésekbe kezdenek a tűzoltók a gyakorivá vált, noha szigorúan tiltott tarlóégetés miatt.
2022. március 25., 15:302022. március 25., 15:30
A Hargita tűzoltóság arról tájékoztatott, hogy a tarlótüzek száma annak ellenére sem csökkent, hogy a tűzoltók több ízben is figyelmeztették a lakosságot ezek veszélyes és tiltott voltáról. A napokban megyeszerte ellenőrzésekbe kezdenek a tűzoltóság megelőzési osztályának képviselői, és büntetést rónak ki azokra, akik felgyújtják a száraz növényzetet – írja az Agerpres hírügynökség.
A csütörtöki nap folyamán a Hargita megyei katonai és önkéntes tűzoltóknak 14 tarlótüzet kellett eloltaniuk Maroshévíz, Gyergyóremete, Csíkszereda, Csíkszenttamás, Madéfalva, Csíkszentlélek és Gyergyószentmiklós térségében.
A katasztrófavédelem ismételten felhívja a figyelmet, hogy a tarló és a száraz növényzet égetése szigorúan tilos, hacsak nem hatóságilag elrendelt növényvédelmi karantén miatt történik, hogy bizonyos betegségek vagy kártevők terjedését szorítsa vissza.
Napok óta a tarlóégetésekkel vannak tele a híradások, a közösségi hálón pedig egymást érik az önkormányzati bejegyzések, amelyben a tüzek okozta károkról számolnak be, vagy éppen lakossági segítséget kérnek az újabb tüzek eloltásában.
Ehhez azonban a megyei környezetvédelmi ügynökség engedélyére van szükség, és előtte az önkéntes tűzoltószolgálatot is értesíteni kell.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) ugyanakkor szintén szankciókat helyezett kilátásba a tarlóégetésért. Haschi András, a Hargita megyei APIA igazgatója már bejelentette, hogy
Az év eleje óta csak Hargita megyében 1350 hektáron perzselődött fel a száraz növényzet.
Ránk számíthatsz! az idei tusványosi nyári szabadegyetem és diáktábor mottója – mondta Németh Zsolt, az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke, a szabadegyetem egyik alapítója szerdai budapesti sajtótájékoztatón.
Ősztől csak az 500 főnél több diákot oktató iskolák maradnának önálló jogi személyiséggel a tanügyminisztérium költségcsökkentő terve szerint. Maros megyében több városi iskola is érintett lehet, de nagy még a bizonytalanság körülötte.
Pusztító vihar csapott le szerdán a Prahova völgyére, Szinaján több autót totálkárossá tettek a viharos szél miatt gyökerestől kidőlt, vagy derékba tört fák.
Az utak mentén élelemért kolduló medvék etetéséért kiszabható bírságok szigorítását ígérte szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter, miután részt vett a Transzfogarasi út környékén élő medvék kezeléséről szóló tanácskozáson.
A négymillió forintos gyorssegély után most tizenhatmillió forinttal segítik a kökösbácsteleki és nagyborosnyói családokat az anyaországiak. A Katolikus Karitász adománygyűjtéséből származó összeget az árvízkárok alapján költik el.
Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket rongált meg és egyéb anyagi károkat is okozott a szerdai vihar Kézdivásárhelyen – olvasható Szilveszter Szabolcs alpolgármester bejegyzésében.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium új közigazgatási reformcsomagot tervez, amely a decentralizáció elvét erősíti meg, egyszerűsíti az ezzel kapcsolatos eljárásokat, és több hatáskört biztosít az önkormányzatoknak – jelentette be Cseke Attila.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványt nyújtott be a kormány ellen, miután a Bolojan-kabinet felelősséget vállalt a parlamentben a deficitcsökkentő intézkedéscsomagról szóló törvénytervezetért.
Ezúttal Kézdivásárhelyre és Székelyudvarhelyre csapott le nagy erővel a vihar.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
1 hozzászólás