Lakók táblázata. Hivatalosan is be kell jelenteni az ideiglenes lakcímet. Illusztráció
Fotó: Mihály Csaba
Az ideiglenes lakhely ott van, ahol azt az állampolgár megjelöli tartózkodási helyeként, és ez más, mint az állandó cím – írja elő a vonatkozó jogszabály, s ha már a jogszerűségnél tartunk, íme, a hivatalos eljárása az ideiglenes lakcím megszerzésének.
2017. október 07., 13:442017. október 07., 13:44
2017. október 07., 13:492017. október 07., 13:49
Az ideiglenes lakcím megválasztása és hivatalossá tétele, annak bejegyzése az állampolgár személyazonossági adatai közé az érintett kérésére történik – tájékoztat Codruța Sava, a Maros megyei lakosságnyilvántartó szolgálat igazgatója, hozzátéve, hogy ennek bizony vannak törvényi szabályozásai is. Ezek közül az első, hogy az állampolgár köteles kérelmezni az ideiglenes lakcím bejegyzését annál a lakosságnyilvántartó hivatalnál, amelynek területi hatáskörébe az ideiglenes lakcím tartozik. Ezt a kérvényt pedig az
Az ideiglenes lakhelyen való tartózkodás időtartamát a kérelmező határozza meg, de az nem lehet több egy naptári évnél, és addig érvényes, amíg a kérelmező ezen a címen tartózkodik. A határidő lejárta után a lakó kérhet újabb határidőt.
Az ideiglenes lakhely bejegyzéséhez a kérelmezőnek a következő iratokat kell benyújtania a lakosságnyilvántartó szolgálathoz: típuskérvény, a személyazonossági igazolvány, amelybe bevezetik az ideiglenes lakcímet, dokumentum, amelyből kitűnik, hogy az ideiglenes lakcímként kért cím létezik.
Amennyiben a kérelmező nem rendelkezik az ideiglenes lakhely tulajdonjogával, elégséges, ha annak valódi tulajdonosa vagy a tulajdonos törvényes képviselője
vagy ilyen értelmű írott nyilatkozatot tesz és ír alá a rendőrök, vagy egy hivatalos közjegyző előtt, esetenkét a romániai diplomáciai képviselet, illetve konzuli hivatal előtt.
Mint a szolgálat igazgatója tudatta, tapasztalatuk szerint a legtöbb esetben ilyen ideiglenes lakcímre tanulóknak, diákoknak van szükségük, akik tanulmányaikat más településen végzik, mint ahol az állandó lakhelyük van.
Gyémántmisét mutatott be pénteken délután a csíktaplocai templomban Boros Károly nyugalmazott plébános, egykori felcsíki főesperes, aki 28 éven át szolgálta a csíktaplocai híveket.
Elgázolt borztetemről kaptunk fotókat, amely a felújítás alatt levő 137-es megyei út Székelyudvarhely és Székelykeresztúr közti szakaszán hever.
A legfelsőbb bíróság pénteken helyt adott az elnökválasztást érvénytelenítő alkotmánybírósági határozat felfüggesztéséről szóló ítélet elleni fellebbezéseknek.
A romániaiak több mint 60 százaléka szerint az ország rossz irányba tart, ezért a választók elvárják a következő államfőtől, hogy változást idézzen elő Románia jelenlegi és jövőbeli politikájában.
Újabb hatvan napig hatósági felügyelet alatt marad Barti Tihamér, a Hargita megyei önkormányzat tisztségéből felfüggesztett és korrupciós bűncselekményekkel gyanúsított alelnöke. Barti panasszal élt a döntés ellen, de ezt elutasították.
Ingyenesen tesz elérhetővé tíz filmet tíz napon át a Filmio, a magyar filmek streaming platformja a magyar film napja alkalmából – közölte a Nemzeti Filmintézet pénteken az MTI-vel.
Tanárnak lenni Romániában nem kis kihívás, ideje átgondolni, mitől van az, hogy az a pedagógus, aki kiválóan teljesít a katedrán, nem tud jó eredménnyel versenyvizsgázni. Jövőtől ezen változtatna a tanügyminiszter.
A Gyulafehérvári Főegyházmegye jubileumi eseménysorozatának részeként április 30-án, szerdán megtartják a fogyatékkal élők napját, melynek programjai több csíksomlyói helyszínen zajlanak majd.
Véget ér vasárnap a húsvéti vakáció, hétfőtől folytatódik a tanítás az iskolákban.
A medvét le kellene venni a szigorúan védett fajok romániai listájáról – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján a környezetvédelmi miniszter.
szóljon hozzá!