Behatoltak az áldozat otthonába. Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Őrizetbe vettek egy férfit és két nőt a Maros megyei rendőrök, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy idős személy házába behatolva kifosztották őt. Az ellopott gyűrűket is megtalálták.
2024. január 18., 17:332024. január 18., 17:33
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint január 10-én este a 112-es segélyhívószámon jelentette be egy idős asszony, hogy kirabolták. A 84 éves áldozat arról számolt be, hogy
Az áldozat nem szorult egészségügyi ellátásra.
Az idős asszony leírása alapján a rendőrség megkezdte a nyomozást és azonosította a bűntett feltételezett elkövetőit: egy 43 éves, marosvásárhelyi férfit, illetve egy 36 és egy 52 éves, marosszentgyörgyi nőt.
Január 17-én a három gyanúsított nevére elfogatóparancsot adtak ki, mert felmerült az alapos gyanú, hogy el akarják hagyni az országot. A 43 éves férfit Marosvásárhelyen azonosították, a két nőt egy Bihar megyei határátkelőn kapták el.
Csütörtökre virradóan a bizonyítékok alapján 24 órára őrizetbe vették őket, majd kérték a bíróságtól, hogy bocsásson ki a nevükre előzetes letartóztatási parancsot. Az ellopott aranygyűrűket sikerült visszaszerezni.
Raffay Ernő szerint még a területi autonómia sem lenne megfelelő gyógyír. A történész a Magyar Polgári Erő meghívására Trianon: a megoldás lehetősége címmel tartott előadást Kézdivásárhelyen.
Parajd községért ajánlják fel a szerdai zarándoklatot, a nemzeti összetartozás napján a Márton Áron-zarándoklat résztvevői Böjte Csaba atya lelki vezetésével.
Apad a folyók vízszintje, az elmúlt napokban lezúdult árvíz azonban jelentős mennyiségű iszapot és a szemetet hagyott maga után. A következő időszak a lakóházak javításáról, takarításról és a fertőzések megfékezéséről fog szólni.
Pünkösd szombatján mutatják be Csíkszeredában a Búcsújárás című kortárs drámát, amely a csíksomlyói búcsú szellemében a hit, közösség és jótékonyság erejét ünnepli – helyi művészek és a Role zenekar közreműködésével.
Villámlásokkal kísért felhőszakadások lehetnek több udvarhely- és csíkszéki településen, az Országos Meteorológiai Igazgatóság 18 és 19 óra közöttre kiadott figyelmeztetésében.
Újat teremteni Székelyföldön nem egyszerű – ezt első kézből tudja Fazakas Szabolcs, a Mini Erdély Park és a Legendárium megálmodója, aki most a csíkszeredai Drakula Park kezdeményezése mellé áll.
A magyarországi Ökumenikus Segélyszervezet elindította az 1353-as adományvonalat a székelyföldi bajbajutottak támogatására – adta hírül az MTI.
Hangot akarnak adni a reménynek és az összefogásnak – jótékonysági koncertre készül az Ismerős Arcok együttes, a bevételt a parajdi károsultaknak és a sóbánya ügyének ajánlják.
Öt ember megsérült kedden Dâmbovița megyében, az A1-es autópályán történt balesetben, amelyben három teherautó és öt személyautó volt érintett.
Minél több olyan rendezvény születik, mint a hétvégi szovátai VinFest, annál közelebb tudnak kerülni a borászok a fogyasztókhoz, megismertetve, alakítva, fejlesztve a borkultúrát.
1 hozzászólás