Fotó: Drents Museum/Facebook
A holland rendőrség közzétette az első videofelvételeket a Drents Múzeumban elkövetett betörésről – közölte az artdependence.com nyomán az Agerpres.
2025. január 26., 20:162025. január 26., 20:16
A felvételeken három maszkos személy látható, amint betörnek egy külső ajtót, majd robbanás következik. Mindhárom gyanúsított símaszkot viselt, így nem lehetett őket azonosítani. Egyelőre nem világos, hogy a betörésben mások is részt vettek-e.
A betörés péntekről szombatról virradóan, 03:45-kor történt a hollandiai Drents Múzeumban, amely a Dacia. Az arany és ezüst királysága című vendégkiállításnak adott otthont a román nemzeti múzeummal együttműködésben.
Eppo Bruins holland kulturális miniszter biztosította a román felet, hogy a holland hatóságok minden meg fognak tenni a tettesek kézre kerítése és az ellopott kincs visszaszerzése érdekében.
A De Telegraaf című napilap szerint számos fontos információval szolgált a holland nyomozóknak a múzeum térfigyelő kamerái felvételeinek elemzése, valamint az, hogy néhány látogató gyanúsan mozgott abban a teremben, ahol a később ellopott műtárgyak ki voltak állítva.
A holland rendőrség feltételezi, hogy az elkövetők Németországba menekültek. Azt sem zárják ki, hogy a rablásban közvetlenül vagy közvetve romániai bűnözők is részt vettek.
Értékes dák műkincseket loptak el ismeretlenek a hollandiai Drents Múzeumból egy szombat hajnalban történt robbantásos betörés során – közölte szombaton a román külügyminisztérium.
Lovagi rangra emelte a brit uralkodó David Beckhamet, az angol labdarúgás legendáját. Mellette Gary Oldman brit színész is lovagi rangot kapott az uralkodótól.
Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt – jelentette a helyi média.
Pokolgépes fenyegetés miatt kényszerleszállást hajtott végre pénteken az Air India légitársaság egyik repülőgépe a thaiföldi Phuket repülőterén – közölték a helyi hatóságok.
Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését. A zsidó államban nemzeti szükségállapotot rendeltek el.
A londoni Gatwick repülőtér is bejelentette csütörtökön, hogy lezuhant az Air India légitársaság Gatwickre tartó járata – számol be az MTI.
Magyarország egyik legszebb kálváriája, a festői szépségű Bakonyban, a Nemzeti Örökség részeként is számon tartott Magyarpolányon található.
Budapesten, egy belvárosi társasház kapualjában támadta meg az Antall-kormány volt külügyminiszterét, Jeszenszky Gézát és feleségét vasárnap délután egy férfi, aki kalapáccsal esett az idős házaspárnak.
Donald Trump július 9-ig elhalasztotta az Európai Unióval szemben kilátásba helyezett vám bevezetését, miután telefonon beszélt az Európai Bizottság elnökével – az amerikai elnök ezt keleti parti idő szerint vasárnap este jelentette be.
XIV. Leó pápa Róma püspökeként misét mutatott be vasárnap délután a Lateráni Szent János-székesegyházban, ahol birtokba vette a város katedráját, vagyis püspöki székét. Később a Santa Maria Maggiore-bazilikát is felkereste.
Lengyelországban tesz látogatást vasárnap Nicușor Dan megválasztott államfő, hogy részt vegyen egy kampányrendezvényen, amelyen Varsó polgármesterét, Rafał Trzaskowskit támogatja a lengyelországi elnökválasztási versenyben.
1 hozzászólás