
Május második hétvégéjén Kovács Kristóf zenél az 51. #fridaysession keretei között.
A mindössze húszéves felvidéki srác 17 évesen gondolt egyet, félbehagyta iskoláját, Budapestre költözött és utcazenélésbe kezdett, melyet azóta sem hagyott abba.
2019. május 11., 10:292019. május 11., 10:29
Ötkor kel, reggel hat órakor már a legforgalmasabb aluljárókban vagy köztereken áll és muzsikál azoknak, akik például munkába, vagy éppen iskolába sietnek. Legjobb élményeinek azokat a pillanatokat tartja, amikor körbeállják az emberek, és jó energiákat közvetítenek felé.
Kristóf olyan hangi adottsággal rendelkezik, mely nagyon különlegesnek számít (nemcsak) a magyar előadók között, és
– a saját dalaira mégis kicsit várnunk kell. Rengeteg mondanivalója van a világról az embereknek, akiket munkájából adódóan nagyon jól megismert az elmúlt évek alatt, mégis úgy érzi, hogy még nem érkezett el az a pillanat, hogy a saját dalai megjelenjenek – de addig sem kell Kristóf hangja nélkül lennünk, ugyanis ha Budapest utcáin járunk, bármikor összefuthatunk vele, amikor nem is számítunk rá.
A SoundCam stúdiójában készült live session videó elérhető itt:
• Videó: SoundCam Productions
A Kovács Kristóffal készült rádióbeszélgetés elérhető itt:
Nyolcvanhat éves korában meghalt Chuck Norris harcművészeti bajnok, ikonikus akciófilm-sztár.
Ilie Bolojan miniszterelnök bejelentése szerint a koalíciós pártok vezetőinek csütörtök délelőtti ülésén megtalálták a megoldást a Szociáldemokrata Párt (PSD) által kért szolidaritási csomag finanszírozására.
Nicușor Dan elnököt csütörtökön fogadta Mark Rutte, az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének főtitkára a NATO brüsszeli székhelyén.
A magyar tudomány és kultúra emberei munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
A külügyminisztérium csütörtökön megerősítette, hogy börtönbüntetésre ítéltek Oroszországban egy román állampolgárt.
A legfontosabb feladatunk, hogy Magyarországot soha ne engedjük belerángatni a háborúba – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, a kiszabadított hadifoglyokkal való, Budapestre érkezésekor.
Egyiptomból Romániába érkezett szerda egy magán légitársaság gépén 172 román állampolgár, akik Izraelből kértek segítséget a hazatéréshez – közölte a külügy.
Az iráni légvédelem, a légierő, a haditengerészet és a vezetőség megsemmisítését jelentette be kedden Donald Trump amerikai elnök, aki hozzátette, hogy Teherán tárgyalni akar, ám, mint mondta, ehhez már túl késő.
A közel-keleti események miatt összesen 28 járatot töröltek kedden a bukaresti repülőtereken az Izraelbe, Dubajba, Bahrainba, Katarba és Jordániába közlekedő útvonalon – tájékoztatott a fővárosi repülőtér-üzemeltető vállalat (CNAB).
Hétfő estére halasztották a 300 román állampolgár hazaszállítására szervezett TAROM-különjáratok elindítását. Ők a közel-keleti konfliktuszónából kerültek Egyiptomba, hogy biztonságosabb helyről térhessenek haza.
szóljon hozzá!