Képünk illusztráció
Fotó: Tamás Attila
Általában meleg lesz, ám gyakori hőmérsékletváltozásokra és légköri instabilitásra lehet számítani a következő két hétben, derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) július 26-áig érvényes előrejelzéséből.
2020. július 14., 10:082020. július 14., 10:08
Az Agerpres hírügynökség tájékoztatása szerint Erdélyben az első napokban viszonylag hűvös lesz, majd felmelegedik az idő, július 16-ára a nappali hőmérsékletek elérik átlagosan a 27-28 Celsius-fokot. Az ezt követő két napban 2-3 fokos visszaesés következik, majd a fenti periódus végéig ismét nagyjából 28 fok várható. Az éjszakai hőmérsékletek gyakorlatilag nem változnak, végig 12 és 14 Celsius fok között ingadoznak. A csapadékok valószínűsége július 16-a után lesz nagyobb.
Hegyvidéken az első héten nappal 12-18, éjszaka 4-9 Celsius-fok várható. A második héten felmelegedésre lehet számítani, délutánonként 16-21, éjszaka 8-11 Celsius-fokot mutatnak majd a hőmérők. Kiadós csapadék bármikor előfordulhat, de ennek valószínűsége az első napokban, illetve július 16-a és 21-e között lesz nagyobb.
Elutasította kedden a bukaresti ítélőtábla annak a 17 éves romániai diáknak a kiadatását, akit az Egyesült Államokban többek között azzal vádolnak, hogy több száz bombafenyegetést küldött amerikai intézményeknek.
XIV. Leó pápa első vasárnapi üzenetében „valódi és tartós békére” szólított Ukrajnában, tűzszünetre a Gázai övezetben, és sürgette a Hamász palesztin terrorszervezet fogságában lévő izraeli túszok szabadon engedését.
XIV. Leó pápa a bíborosoknak adott szombati audienciáján megerősítette, hogy XIII. Leó pápa szociális doktrínáját tartotta szem előtt egyházfői nevének kiválasztásakor, mivel szerinte a mesterséges intelligencia fejlődése egy újabb ipari forradalom.
Tíz gyerek és három felnőtt került kórházba szombaton egy Brassóban történt baleset következtében.
Az új pápa, XIV. Leó programja az általa választott névben rejlik – mondta Német László pápaválasztó bíboros, belgrádi metropolita érsek a horvát közmédia vatikáni tudósítójának pénteken.
Jövő vasárnap, május 18-án iktatják be tisztségébe XIV. Leó pápát – jelentette be pénteken a Vatikán.
A krisztusi tanítást képviselő egyház missziójára ott van a legsürgetőbb szükség, ahol a mai társadalom drámái zajlanak az élet értelmének elvesztésétől a család válságáig – mondta homíliájában XIV. Leó pápa.
Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó pápa néven fog uralkodni – jelentette be csütörtökön este a vatikáni palota pápai erkélyéről Dominique Mamberti protodiakónus.
A békéről, a szinodális, hidakat építő, szegények mellett álló egyházról szólt az új katolikus egyházfő megválasztása után, a vatikáni palota Szent Péter térre néző balkonjáról elmondott beszéde csütörtök este.
Felszállt a fehér füst néhány perccel csütörtökön este hat óra után a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből, ami azt jelenti, hogy már a második napon sikerült megválasztani a katolikus egyház új, 267. vezetőjét.
szóljon hozzá!