A lencsekenyér gluténmentes, gyomorkímélő, tápláló, finom és még ha zöld is, akkor igazán izgalmas alternatíva. Hozzávalók: 250 g vörös lencse; 3 tojás; 250 g spenót; 1 csokor medvehagyma; reszelt sajt 250 g. Elkészítés: a lencsét odatesszük főni, eközben egy tálba törjük a tojásokat, hozzáadjuk a spenótot és a medvehagymát, majd botmixerrel jól összedolgozzuk. Reszelünk bele sajtot, ne sajnáljuk a mennyiséget, mert minél többet teszünk, annál finomabb. A megfőzött lencsét is hozzáadjuk, pürésítünk még rajta, majd jöhet bele a sütőpor. Összekeverjük, kiöntjük a sütőformánkba, és mehet a 180 fokra előmelegített sütőbe. Fél óra alatt kész is. A felvágással várjuk 5-10 percet, hogy pihenjen a kenyerünk. Jó étvágyat!
Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.
Zsúfolásig megtelt a székelyudvarhelyi Márton Áron tér Úrnapján.
A Helyzetbe hozunk! első évadának utolsó részében az elit hokivébé kulisszatitkaiba pillantunk be.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői.
A Beszterce-Naszód megyei Magyardécsében a cseresznye nem egyszerűen gyümölcs, hanem évszázadok óta a megélhetés és az identitás része.
Utánpótlás, válogatott, Erste Liga, honosítás, játékvezetés, infrastruktúra és bajnoki rendszer – a romániai jégkorong szinte minden fontos kérdéséről beszélt Nagy Attila, a Román Jégkorong-szövetség elnöke a Helyzetbe hozunk! legújabb részében.
Felemelő és feltöltő az az összetartozás és szeretet, ami csak itt tapasztalható meg – vélik a zarándokok, akiket arról kérdeztünk, miért látogatnak évről évre a Hármashalom-oltárhoz pünkösdkor.
A magyar, a székely és az ősi, a székelység megpróbáltatásaiban vigaszt nyújtó himnusz eléneklésével ért véget az idei csíksomlyói pünkösdi búcsú.
Romjaiból építették újjá a gyimesbükki Bethlen–Rákóczi-várat az ezeréves határon. A látványos épület péntek déli átadóünnepségének – amelyet a 30-as számú őrház előtt tartottak – az időjárás is kedvezett.
Az FK Csíkszereda történelmi szezonjáról, a Sepsi OSK visszatéréséről, a szurkolói kultúráról, a Sportklub idényéről és a magyar hokiválogatott esélyeiről beszélgettünk Tamás „Egér” Lászlóval, a Lokálpatrióták szurkolói csoport vezetőjével.