
2018. október 02., 11:422018. október 02., 11:42
Közleményben tudatta a Las Vegas-i rendőrség hétfőn, hogy újranyitotta a nyomozást abban a 2009-es nemi erőszak ügyben, amiben a 34 éves Kathryn Mayorga Cristiano Ronaldót vádolja erőszaktevéssel.
A rendőrség közleménye szerint a 2009. június 13-án történt bejelentés után felvették a sértett vallomását, ám az akkor se az erőszak helyét, sem az elkövető személyleírását nem adta meg, így csak az orvosi vizsgálat eredménye alapján tudtak elindulni a nyomozók. Az ügyet viszont 2018 szeptemberében újranyitották, és mivel így újra folyamatban lévő nyomozati státuszba került az ügy, további információt nem is adhatnak.
Mayorga a német Spiegelnek beszélt a 2009-es esetről, amiről a lap korábban a Football Leaks szivárogtatása nyomán 2017-ben már beszámolt. Mayorga azt mondta, Cristiano Ronaldo erőszakolta meg, a lap szerint pedig a hallgatásáért 375 ezer dollárt kapott peren kívüli egyezség keretében, de ezt most ügyvédein keresztül támadta meg.
Hétfőn Cristiano Ronaldo is reagált az ügyre, egy élő Instagram-videóban felelte azt egyik szurkolója kérdésére, hogy az ellene felhozott vád fake news, és csak a nevét felhasználva akar valaki híressé válni.
A Las Vegas-i rendőrség sem megerősíteni, sem cáfolni nem volt hajlandó Cristiano Ronaldo érintettségét a 2009-es ügyben.
(Index)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!