
A Kovászna Megyei Méhtenyésztők Egyesülete és a tavaly megalakult Háromszéki Mézlovagrend második alkalommal rendezi meg a Háromszéki Mézes Napokat az őszi vásár keretében Sepsiszentgyörgy főterén.
2018. szeptember 28., 00:322018. szeptember 28., 00:32
A Kovászna Megyei Méhtenyésztők Egyesülete és a tavaly megalakult Háromszéki Mézlovagrend második alkalommal rendezi meg a Háromszéki Mézes Napokat az őszi vásár keretében Sepsiszentgyörgy főterén.
A kétnapos, szeptember 29-én és 30-án zajló rendezvényen ünnepélyesen fogadják a Hargita megyei mézlovagrendek képviselőit. Szombaton délután 5-kor a főtéri színpadon megáldják a Háromszéki Mézlovagrend zászlaját, majd 19.30-kor fáklyás felvonulásra kerül sor.
Vasárnap az egyesület tagjai és meghívottaik egy kézdiszéki méhészetet látogatnak meg, de mindkét nap 10 és 17 óra között a városközpontban szórakoztató programok zajlanak gyerekeknek, a mézes sátorban sokféle finomságot lehet megkóstolni, aminek a folyékony arany az egyik összetevője, de a propoliszos készítményeket meg a különböző mézfajtákat is megízlelhetik a látogatók. Kérdéseikre szakértő választ kaphatnak a jelenlévő méhészektől, s ha valaki a méhészkedéssel kacérkodna, bevezetésképpen megtekintheti a mesterség eszközeit, és bizonyára jó tanácsokat is begyűjthet a helyszínen.
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!