
Körülbelül egymillió gyerek tanul jelenleg online Romániában - számolt be hétfői sajtótájékoztatóján Monica Anisie oktatási miniszter.
2020. november 02., 13:542020. november 02., 13:54
A tárcavezető közölte: a tanfelügyelőségi jelentések alapján hétfőn, november 2-án délelőtt a következő volt a helyzet: 8797 iskolában tanítottak a zöld, 5029 iskolában sárga, 3830 iskolában pedig a piros forgatókönyv szerint.
Monica Anisie felszólította a tanfelügyelőket, hogy fokozzák az online tanórák monitorozását, mivel egyre gyakrabban érkeznek jelzések a szülőktől és tanulóktól, hogy ezeket nem tartják meg.
Hozzátette, a minisztérium is részt vesz ezekben az ellenőrző akciókban, és a szakszervezeti képviselők is jelezték, hogy a tanfelügyelőségekkel együtt szeretnének dolgozni a monitorozás folyamatában.
Az érettségi és képességfelmérő vizsgatételek modelljeit hétfőn feltöltik a tanügy-minisztérium honlapjára, mondta mág Anisie.
"A 2020-2021-es tanévben felfüggesztésre kerülnek az iskolai és iskolán kívüli versenyek, az úgynevezett olimpiászok" - nyilatkozta Luminița Barcari tanügyi államtitkár. A kormánytisztviselő szerint bizonyos tantárgyversenyek online történő megszervezése diszkriminációhoz vezetne.
A döntést hétfőn jelentették be a bukaresti központi könyvtárban tartott sajtótájékoztatón.
"Az iskolai versenyek, illetve a résztvevő diákok magas létszáma, illetve a versenyek lebonyolítási módjainak sokfélesége nem teszik lehetővé a versenyek megszervezését az érvényben levő szabályok mentén" - mondta Barcari.
(Agerpres/Edupedu.ro)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!