Sepsiszentgyörgyön még mindig a cégek kevesebb mint fele él az önkormányzat által nyújtott de minimis támogatás igénylésének lehetőségével. Idén 123 helyi vállalkozás kérte ingatlanadójának részleges visszatérítését.
2024. november 28., 09:482024. november 28., 09:48
Sepsiszentgyörgy önkormányzata 2013-ban indította el a de minimis támogatási programot, melynek kedvezményezettjei a városban bejegyzett székhellyel (vagy munkaponttal) rendelkező cégek lehetnek, bizonyos feltételekkel. Talán éppen ez a feltételrendszer magyarázza – hiszen az igénylési folyamat viszonylag egyszerű – hogy
A pályázati útmutató szerint ugyanis a visszakapott összeget a cégek
vállalkozásaik fejlesztésére, reklámozására,
ingatlanjaik modernizálására,
tanulmányokra,
minőségi tanúsítványokra,
digitalizálásra, honlapokra,
vagy alkalmazottaik fizetésére és hasonló célokra költhetik.
A visszatérítendő összeg nagyságát ugyanakkor szintén több tényező befolyásolja:
Edler András, a de minimis (csekély összegű támogatás) pályázatot menedzselő Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke elmondta, idén hogy a kéréseket összesítve szükségesnek látták azt kérni az önkormányzattól, hogy növelje meg a 2024-2027-es többéves program keretösszegét, illetve az egy évre leosztott összeget 1 600 000 lejről 1 900 000 lejre. Erre azért volt szükség, mert
Számszerűleg egyik évről a másikra nincs nagy különbség a pályázó cégek között, tavaly 118 tett le finanszírozási kérést, idén 123 vállalkozás óhajt élni a de minimis támogatással, de ez a szám még mindig kevesebb mint fele a Sepsiszentgyörgyön ingatlannal rendelkező cégeknek.
Címlapfotó: Pinti Attila
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!