Közírók álláspontja, véleménye közérdekű kérdések, gondok kapcsán
2019. szeptember 10., 00:052019. szeptember 10., 00:05
Ezen ugyanis a román csapat szurkolói nem elégedtek meg a magyarokat sértő rigmusok éneklésével, hanem fizikai erőszakot is alkalmaztak a Budapestről érkezettekkel és északír bíróval szemben. Vagy a hétfői (szeptember 2.) Sepsi OSK–Dinamo mérkőzésre, melynek kezdete előtt a bukaresti söpredék megtámadta a székely csapat drukkereit. A játék ideje alatt pedig magyarellenes jelszavakat skandált, és megrongálta a lelátót, valamint annak kerítését.
Ez a fajta magatartás, sajnos, annyira elharapódzott, hogy egy-egy találkozó alkalmával már akkor is gyaláznak, ha nem mi vagyunk az ellenfelek. Ezt a szeptember 5-én, csütörtökön Bukarestben lezajlott Románia–Spanyolország Eb-selejtező mérkőzésen az immár klasszikussá vált „ki a magyarokkal az országból” soviniszta óhaj folyamatos üvöltése is ékesen bizonyította.
Mindez arra figyelmeztet, hogy Európa eme kies szegletében járványként terjed a magyargyűlölet, és átcsapva a stadionok falain, egyre szélesebb rétegeit fertőzi meg a román társadalomnak. Éppen ezért a jelenséget nem szabad egy kézlegyintéssel elintézni, hiszen túlmutat a futballhuliganizmuson. Kiváltó okai mélyen gyökereznek, akár a gaz, és a bennünk rágalmaival ellenséget sejtető bukaresti titkosszolgálatok ténykedéseire vezethetők vissza. Egy olyan háttérhatalom aknamunkájának a következménye, mely évtizedek óta a ránk kényszerített határok közül való eltüntetésünkön munkálkodik, és ennek megvalósítása érdekében az alvilággal sem átall összekacsintani.
Ennek jelenlegi birtoklói viszont elfelejtik, hogy a vérszemet kapott csürhe a felbujtóit is leseperte a történelem színpadáról minden alkalommal. Ennek majdani bekövetkezte azonban nem biztosít megoldást a sűrűsödő gondjainkra. Azt csak a kölcsönös tisztelet, megbecsülés és összefogás nyújthat. Be kell hát látnunk és le kell szögeznünk végre, hogy a jelenlegi helyzetben és körülmények között egymás torkának esni nem csak megbocsáthatatlan bűn, hanem a nemzet ellen elkövetett merénylet is.
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!