
Vasárnap délután világszerte meghaladta a 6000-t a koronavírus-fertőzésben meghalt betegek száma, miután Spanyolországból 106 új halálozást jelentettek az elmúlt 24 óra alatt.
2020. március 16., 09:232020. március 16., 09:23
A legfrissebb adatok szerint eddig 6036-an haltak meg 159 844 esetből. A diagnosztizált esetek száma azonban nem tükrözi pontosan a valóságot, az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott az elvégzendő tesztek száma, illetve a számontartás kritériumai is különböznek.
Kínában (Hongkong és Makaó nélkül) továbbra is a legmagasabb a halottak száma (3119), 80 844 esetet regisztráltak. A betegek közül 3199-en haltak meg, 66 911-en meggyógyultak. Húsz új megbetegedést és 10 új halálesetet jelentettek szombat este és vasárnap reggel között. A két legjobban érintett európai ország Olaszország 1809 halottal és 24 747 megbetegedéssel, valamint Spanyolország 292 halottal és 7843 fertőzöttel.
Iránban vasárnap délre 724-re emelkedett a halottak és 13 938-re a fertőzöttek száma. Szombat 18 óra óta a Közép-afrikai Köztársaság és a Seychelles-szigetek jelentette be, hogy diagnosztizálták az első eseteket a területükön.
Ázsiában vasárnap 10 órakor összesen 91 707 esetet (3317 halott), Európában 44 747 esetet (1786 halott), a Közel-Keleten 14 011 esetet (625 halott), az Egyesült Államokban és Kanadában 3128 esetet (52 halott), Latin-Amerikában és a Karib-tengeri országokban 448 esetet (6 halott), Óceániában 303 esetet (3 halott), Afrikában pedig 280 esetet (7 halott) tartottak nyilván. Az AFP a fenti mérleget a tudósítói irodái által az illetékes nemzeti hatóságoknál összegyűjtött adatok és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) információi alapján állította össze.
Az utóbbi huszonnégy órában háromszázhatvannyolccal 1809-re emelkedett az új típusú koronavírus-fertőzés (Covid-19) halálos áldozatainak száma Olaszországban a polgári védelmi hatóság vasárnap esti tájékoztatója szerint, eközben a diagnosztizált fertőzöttek száma majdnem háromezerrel 24 747-re nőtt.
Angelo Borrelli a polgári védelmi hatóság vezetője hangsúlyozta, hogy ez az eddigi legmagasabb napi emelkedés az elhunytak és a fertőzöttek számában is.
Az új fertőzöttek száma egy nap alatt elérte a 2853-at.
A halottakból 252 a gócpontnak számító Lombardiában veszítette életét.
A betegekből több mint 9 ezer házi karanténban tartózkodik, a kórházban kezeltek tíz százaléka van intenzív osztályon.
Eddig több mint 124 ezer koronavírus-tesztet végeztek.
Arra az újságírói kérdésre, hogy további emelkedés várható-e, a közegészségügyi hivatal vezetője Silvio Brusaferro elmondta, a csúcsot a következő időszakban várják, és a fertőzés az egész ország területén az eddiginél is erősebben terjedhet.
(MTI)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!