
A remekül teljesítő Sepsi ISK lányegyüttese kilencből kilenc győzelemmel zárta a Costinești-en lezajlott baby (U10) kosárlabda-fesztivált, és a B-csoport egyedüli százszázalékos csapataként az élen fejezte be a hatnapos küzdelemsorozatot.
2022. június 21., 00:172022. június 21., 00:17
Élménydúsra sikerült a sepsiszentgyörgyi kiskosarasok tengerparti szereplése, ahol a különböző szórakoztató programok mellett a palánk alatt is bizonyították rátermettségüket, mind az összes meccsüket megnyerték. A Szonda Arnold edzette alakulat eredményei: 66–8 a Bukaresti 6-os számú ISK-val, 37–15 a Gyulafehérvári SPL-lel, 42–5 a Kolozsvári Smarttal, 45–9 a Bukaresti Lagunával, 50–22 a Kolozsvár Baschettel, 29–11 a Bukarest Olimpiával, 40–8 a Bukarest Dan Daciannal, 59–9 a Sporting Tigers Vaslui-jal és 37–9 az Activ Prahova Ploiești-tel.
A csapatunk: Kanyó Zséda, Kuna Amina, Kiss-Bartha Dorka, László Csenge, Német Eszter, Koncz Blanka, Petri Ágnes, Szőcs Fodor Orsolya, Mihály Zsanett, Fazakas Boglárka, Demeter Jázmin, Csősz Krisztina, Madár Henrietta, Székely-Nemes Sára. Edző: Szonda Arnold.
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!