Havazott az éjszaka Hargita megyében; három országúton csúszásgátlót szórtak le

Több helyen is havazott az éjszaka Hargita megyében; három országútszakaszon megelőzésképpen csúszásgátló anyagot szórtak le.

Székely Hírmondó

2019. október 07., 10:462019. október 07., 10:46

A brassói regionális útigazgatóság tájékoztatása szerint összesen mintegy 12 tonna sót szórtak le az útkarbantartók Hargita megyében a 12C jelzésű országúton, a Gyilkos-tó környékén, a Csíkszeredát Székelyudvarhellyel összekötő 13A jelzésű úton, illetve a 13B jelzésű országúton, a Bucsin-tető térségében.

Hargitafürdőn - ahova minden évben korábban beköszönt a tél, mint a megye más térségeibe - lehullott az idei első hó. Itt már vasárnap este elkezdett szállingózni a hó, hétfő reggelre mintegy 5 centiméteres hóréteg alakult ki.

A megye lakói már hozzászoktak a hosszú és fagyos telekhez. 2018-ban szeptember 25-én havazott először Hargita megyében, a Gyilkos-tónál és a Madarasi Hargita térségében.

Négy centiméteres hóréteg alakult ki az éjszaka folyamán a Radnai-havasokban; Máramaros megyében a hőmérséklet a hegyvidéken és a síkvidéken is fagypont alá csökkent - nyilatkozta hétfő reggel a sürgősségi helyzetekben összeülő megyei bizottság elnöke.

Dan Bucă szerint a Radnai-havasokban a hóréteg vastagsága meghaladja a 4 centimétert, a Gutin-hegység közelében fekvő Aknasugatag (Ocna Şugatag) településen pedig mínusz 1 Celsius-fokot mértek hétfő reggel. Hasonlóan hideg volt a megye több más településén is.

A közúti közlekedést ugyanakkor köd nehezítette, amely miatt a látótávolság 200 méter alá csökkent.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hótérképe szerint a legvastagabb, 17 centiméteres hóréteg a Bâlea tónál és a Ceahlău Toaca-csúcson alakult ki. 4 centiméteres hóréteg fedi ugyanakkor a Kovászna megyei Lakóca-csúcsot is.

Galéria

A Transzfogarasi úton kötelező a téligumi-használat, az úttestet már csúszásmentesíteni kell - hívja fel a gépkocsivezetők figyelmét a rendőrség.

"A magasan fekvő térségekbe már beköszöntött a tél. A 7C jelzésű Transzfogarasi utat hó borítja, be kellett vetni a hókotrókat" - tájékoztat közleményében a Szeben megyei rendőr-főkapitányság, hozzátéve, hogy ezen az útszakaszon már kötelező a téli gumiabroncsok használata.

A gépkocsivezetőknek azt javasolják, hogy mielőtt útra kelnek, tájékozódjanak az időjárási körülményekről és az útviszonyokról a következő telefonszámok valamelyikén: 9360, 3157566, 3186609 vagy 3186631.

November 1-jéig még a Transzfogarasi úton is el lehet jutni a Bâlea-tóig, e dátum után azonban a Bâlea-vízeséstől csak felvonóval közelíthető meg a tó.

(Agerpres)

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust