Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel is tárgyalni fog a kormány parlamenti támogatásáról, jelentette ki Viorica Dăncilă kormányfő pénteken, Iaşiban, újságírói kérdésre válaszolva.
2019. augusztus 17., 10:332019. augusztus 17., 10:33
"Tárgyalni fogok Kelemen Hunor úrral is. Szerintem ez normális dolog, hogy minden politikai vezetővel beszéljek. Ezek a dolgok így mennek, amikor valóban konszenzusra törekszel, mindenkivel tárgyalni akarsz, aki elfogadja a párbeszédet" - válaszolta Viorica Dăncilă arra a kérdésre, hogy szándékában áll-e tárgyalni a parlamenti támogatásról az RMDSZ-elnökkel is.
Viorica Dăncilăt Eugen Teodorovici, pénzügyminiszter, a PSD ügyvezető elnöke és Mihai Fifor kormányfő-helyettes, a párt főtitkára kísérte Iaşiban tett látogatásán, ahol részt vettek a párt Iaşi megyei szervezetének végrehajtó bizottsági ülésén.
A kormányfő a párt megyei szervezetének tagjaival is találkozott Iaşiban és két kórházba is ellátogatott.
Jövő héten küldi el Klaus Johannis államelnöknek javaslatát azon miniszteri tisztségeket illetően, amelyek esetében augusztus 15-én lejárt az ideiglenes ügyvivő periódus, jelentette be pénteken Viorica Dăncilă kormányfő.
"Augusztus 15-én lejárt a 45 napos periódus, az ügyvivő periódust meg lehet még hosszabbítani 15 nappal, de jövő héten, hétfőn, de legkésőbb kedden elküldöm a javaslatokat az államelnök úrnak, miután megbeszéltük azokat a Szociáldemokrata Párt (PSD) végrehajtó bizottságában" - mondta Dăncilă Iaşiban tartott sajtótájékoztatóján.
Ami a kormányátalakítást illeti, a kormányfő kijelentette: 'Erről előbb a PSD végrehajtó bizottságában kell tárgyalnom, mondjam el, milyen minisztériumoknál szeretném ezt végrehajtani. Javaslatokat fogunk tenni, a amiket meg is kell szavazzon a bizottság'. Hozzátette, a kormányprogram megvalósítását tartja szem előtt, ezért javasol módosításokat ott, ahol ez szükséges.
Jelenleg az oktatási tárcát és a belügyminisztériumot vezeti ügyvivő miniszter.
Az oktatási tárcavezető kapcsán a kormányfő kijelentette, hogy a jövendőbeli miniszternek nagyon jól kell ismernie a közoktatás problémáit.
Nyomatékosította, több személyt fog javasolni a PSD végrehajtó bizottságában erre a tisztségre, és a bizottság majd eldönti, ki fogja átvenni az oktatási tárca vezetését.
Augusztus 5-én Daniel Breaz művelődési miniszter vette át ideiglenesen az oktatási tára vezetését, miután Viorica Dăncilă kormányfő menesztette tisztségéből Ecaterina Andronescut annak a caracali ügyben tett, "mélységesen hibás" nyilatkozata miatt.
Dăncilă kormányfő szerda este ugyanakkor bejelentette, hogy hétfőn fogja elküldeni Klaus Johannis államfőnek javaslatát a gazdasági kérdésekkel megbízott kormányfőhelyettes személyét illetően.
(Agerpres)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!