Sepsi-ügy: bosszút áll a profi liga?

Elképzelhető, hogy bosszúból nem szabadítja fel Sepsi László játékjogát a labdarúgó profi liga (LPF), amiért a játékos a LPF kedvezőtlen döntése után a nemzetközi sportdöntőbírósághoz (TAS) fordult. Sepsi máig várja, hogy pályára léphessen a marosvásárhelyi FCM színeiben.

Bálint Zsombor

2012. március 09., 14:082012. március 09., 14:08

2012. március 11., 15:432012. március 11., 15:43

A sok vihart kavart ügy jelenlegi állásáról pénteken, március 9-én sajtótájékoztató keretében számolt be a marosvásárhelyi klub vezérigazgatója, Anton Heleșteanu Sepsi László jelenlétében.

Mint elhangzott: a TAS, amelynek döntései kötelező érvényűek Romániában is, januárban nyilvánította szabadon igazolhatónak a játékost. A kibocsátott ítélet angolszász jogi nyelven való megfogalmazása miatt Sepsi ügyvédje, Joseph Vandellos pontosításért fordult a bírósághoz, amely két nappal később megérkezett és világosan kimondja, hogy a játékos és az FC Temesvár közötti szerződést az előbbi kérésére és utóbbi rosszhiszeműsége miatt megszűntnek nyilvánították.
Ezek után február 20-án írt alá Sepsi és a FCM a szezon végéig érvényes szerződést, ezt azonban a LPF nem hajlandó azóta sem figyelembe venni, noha a labdarúgó-szövetség jogásza, Adrian Stângaciu újabb tisztázásokért fordult a TAS-hoz és a FIFA-hoz, s mindannyiszor megerősítést nyert az előző ítélet.

A marosvásárhelyi klub leginkább azt nehezményezi, hogy a LPF máig nem adott egyértelmű választ arra a kérdésre, hogy szerintük szabad-e a játékos vagy sem, csupán különböző ürügyekre hivatkozva az időt húzza. Ezek közül az egyik, hogy a TAS második levele, amely „lefordítja” az angolszász jogi nyelvű eredeti szöveget nem tartalmazza Mark Howell bíró aláírását, ezt ugyanis a TAS főtitkársága bocsátotta ki. A másik, hogy az FC Temesvár nem bocsátotta ki Sepsi László leigazolási könyvecskéjét, ami nyilván abszurd követelés, hisz ellenérdekelt félről van szó, a harmadik pedig, hogy a végrehajtó bizottság nem hozott az ügyben döntést, ami azért nem állja meg a helyét, mert az érvényes szabályzat szerint a TAS döntése azonnali és kötelező érvényű.
Sepsi László elmondta, miután bepanaszolta szerződésszegésért Temesvárt, hónapokig húzódott az ügye a LPF-nél, végül a döntést a klub javára hozták meg. Ezek után döntött úgy, hogy a TAS-hoz fordul, s talán ez váltotta ki a LPF bosszúját:

„Nagyon sok olyan játékos van, akit nem fizet a klubja, s akik hiába keresik az igazukat a LPF-nél. Nem mernek azonban tovább menni, mert tartanak a bosszútól” – mondta Sepsi László. A FCM mindent elkövetett, hogy a játékost leigazolja, s a továbbiakban sem áll el ettől a szándékától – közölte Heleșteanu, ebben pedig a végsőkig is hajlandó elmenni.

„Tiltakozni is fogunk, nem rejtem véka alá, hogy megfordult az is a fejünkben, hogy pályára küldjük Sepsit vasárnap a Nagyszeben elleni találkozón, de ez naiv lépés lenne a részünkről egy ilyen fontos mérkőzésen. Az biztos azonban, hogy panaszt teszünk a TAS-nál, a FIFA-nál, s ha nem kapunk pozitív választ, rövid időn belül a bírósághoz fordulunk: feljelentjük a LPF jogászát, Claudiu Popát hatalommal való visszaélés vádjával. Ha nem tudjuk használni Sepsit, noha érvényes szerződésünk van vele, s fizetnünk kell, kártérítést is fogunk követelni” – foglalta össze a vezérigazgató.

Mindezek mellett Anton Heleșteanu reményét fejezte ki, hogy nem fajul addig az ügy, hisz Sepsi válogatott futballista, akinek játszania kellene, a jogi hercehurca pedig sokáig eltarthat, így a legnagyobb vesztese az ügynek ő maga lenne.

UPDATE:

Délután négy órára a klub újabb sajtótájékoztatót hívott össze az ügyben.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei